Gündem Haberleri

  Cindoruk'a işaret davası

  Hürriyet Haber
  06.11.2009 - 14:47 | Son Güncelleme:

  'Bağımsız ve bağlantısız' ve 'Fırıldak değiliz' sloganlarıyla 22 Temmuz seçimlerinin en renkli adaylarından Boztaş yine ortaya çıktı. Bu kez hedefinde sadece bir kişi var: Hüsamettin Cindoruk...  Demokrat Parti ile ANAVATAN'ın birleşmesinin ardından basına poz verirken yaptığı el hareketi Hüsamettin Cindoruk'un başına bela oldu.

  22 Temmuz seçimlerinin en renkli simalarından biri olan bağımsız milletvekili adayı Abdurrahman Boztaş, Cindoruk'un hareketinin kendisine ait olduğunu iddia ederek mahkemeye başvurdu.

  Seçim döneminde çektiği kliplerle internette tıklanma rekoru kıran Boztaş DP kongresinin ardından ortaya çıktı. ANAVATAN'ın siyasi yaşamına son verip DP ile birleştiği kongerede Hüsamettin Cindoruk'un delegeleri selamlama şekli Abdurrahman Botaş'ı harekete geçirdi. Boztaş, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'a dava açmaya hazırlandığını açıkladı.

  Abdurrahman Boztaş, DP lideri Cindoruk'un parti kongresinde kameralara da yansıyan selamının kendi özgün el hareketiyle aynı olduğunu söyledi. Boztaş yayında şunları söyledi; "Benim el hareketim Türkiye'de birlik beraberliği çağrıştıran bir selamdır. Türkiye'nin bütünlüğünü sağlamak anlamındadır o hareket. Tanınmış bir siyasetçi nasıl bizim hareketimizi bizden izinsiz olarak yapabilir. O el hareketimiz noter tasdiklidir aynı zamanda."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı