Gündem Haberleri

  Cindoruk: ‘Ülkemiz süper güç değildir’

  Şükrü GÖKKAYA/KARABÜK, (DHA)
  29.05.2010 - 19:15 | Son Güncelleme:

  DEMOKRAT Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Türkiye’nin dünya meselelerini çözmek gibi bir amacının olamayacağını belirterek, “Ülkemiz süper güç değildir. Türkiye’nin her ortaya çıkan sorunu çözmeye çalışmasından doğan sıkıntılar görülmektedir. Bakın İran ile bir anlaşma yaptılar, dünya üzerimize geldi” dedi.

  DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, partisinin Karabük İl Başkanlığı’nın olağan genel kuruluna katıldı. Cindoruk partililer tarafından coşkuyla karşılanırken, bir partili otomobilden inerken elini öptü. Büyük Kulüp’te düzenlenen kongrede yaptığı konuşmasında hükümeti eleştiren Cindoruk, “Türkiye’nin dünya meselelerini çözmek gibi amacı olamaz. Ülkemiz süper güç değildir. Türkiye’nin her ortaya çıkan sorunu çözmeye çalışmasından doğan sıkıntılar görülmektedir. Bakın İran ile bir anlaşma yaptılar, dünya üzerimize geldi. Size ne İran’ın uranyumundan, Siz İran’ı korumak gibi bir duygu inancını dünyaya yansıttınız. Türkiye Cumhuriyeti bundan zarar gördü. Dönün Türkiye’ye. Dönün Brezilya’dan. Türkiye’nin meselelerine gelin. Kim çözecek bu sorunları. Allah yanlış yapan bir hükümetten bu milleti korusun” diye konuştu.

  HÜKÜMET FİRARDA

  Hükümetin asli görevinin işsize iş bulmak olduğunu söyleyen Cindoruk, “Brezilya’da siz ne arıyorsunuz? Futbolcu mu arıyorsunuz? Futbol komisyoncusu musunuz? Brezilya’da yanında Beşiktaşlı Bobo, Arjantin’de Messi, Şili’de de Tello var. Bunlar orada futbol oynuyorlar, sıkıntımız yok. 22 saat devletin uçağı ile uçuyorsunuz. Bakın devletin bunca meselesi var, işsizlik var, kredi kartı kullanmaktan 2 milyondan fazla icra takibi var. İnsanlar size nasıl itibar edecek. Siz neredesiniz, hükümet nerede? Hükümet firarda” dedi.

  ÇALIŞMA BAKANINI KINIYORUM

  Cindoruk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in, Zonguldak’da 30 madencinin öldüğü grizu faciasıyla ilgili bir yerel televizyonda “Güzel öldüler” diye konuşması üzerine, “Kazalarda şehit olan işçilerimizin ailelerine sabır, şehitlerimize ise rahmet diliyorum. Başbakanı ve bakanı maden şehitleri için söylediği sözlerden dolayı kınıyorum” diyerek tepki gösterdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı