Gündem Haberleri

  Cindoruk: Demirel bir partiye sığınmaz

  Hürriyet Haber
  05.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CUMHURBAŞKANI Demirel'e en yakın isimler arasında yer alan Hüsamettin Cindoruk, PKK çizgisinde yayın yapan Medya TV'nin programına telefonla katılarak, ‘‘Demirel, sadece mahallesini naklediyor. Kendileri bir partiye sığınmaz’’ dedi.

  MAHALLESİNİ NAKLEDİYOR

  Medya TV'de önceki gece yayınlanan programda Cindoruk, Anayasa Mahkemesi Başkanı Ahmet Necdet Sezer'in siyaseti tanımadığını, bunun sıkıntıya yol açabileceğini, ancak, danışma mekanizmalarını harekete geçirmesi halinde sorunların kalkacağını söyledi. Cindoruk, Demirel'in bundan sonra ne yapacağı sorusuna da şu karşılığı verdi:

  ‘‘Sayın Demirel bir siyasi kurumdur. 40 yıl siyasetin içerisinde aktif olarak bulunmuştur. Sürgünler, mecburi ikametler, siyasi yasaklar, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı yapmıştır. Demirel, 16 Mayıs'ta sadece mahallesini naklediyor. Bu onun kimliğini, geçmişini, Türkiye ve uluslararası alandaki dostluklarını etkilemeyecektir. Kendisinin yurtdışında çok sayıda devlet başkanı ile yakın dostluğu vardır. Kendisini arar, görüşlerini alırlar. Sayın Demirel, bundan sonra bir partiye sığınmaz. Türkiye'nin bir gün ona ihtiyaç hissetmesini orada bekleyecektir.’’

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı