GeriGündem Cindoruk, Danıştay'a destek verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cindoruk, Danıştay'a destek verdi

DEMOKRATİK Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, katsayı kararı ile ilgili Danıştay'a destek verip, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, “İdeolojik karar” sözlerine tepki gösterdi.

Cindoruk, “Ortada bir ideoloji yok. Bir eğitim problemi var. Eğitim problemini Danıştay kendine göre çözmüştür” dedi.

DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, bu akşam Fırat Üinversitesi'nde gerçekleştirilecek olan ve Abbas Güçlü'nün sunduğu, Kanal D'de yayınlanacak olan ‘Genç Bakış’ programına katılmak üzere uçakla Elazığ'a geldi. Havaalanında gazecilerin sorularını yanıtlayan Cindoruk, Danıştay'ın aldığı katsayı kararına destek verdi. Cindoruk, “Danıştay'ın verdiği karar hukuksal bir karardır. Onu ideolojik olarak tarif eden Başbakan'a katılmıyorum. Ortada bir ideoloji yok. Bir eğitim problemi var. Eğitim problemini Danıştay kendine göre çözmüştür. Her şey hukuka göre cereyan ediyor. Ben burada bir ideoloji görmüyorum” dedi.

Cindoruk, İzmir, Mersin, Hakkari ve birçok yerde yaşanan olaylara üzüldüğünü belirterek, “Bir takım sokak hareketleri oluyor. Bir ülkede istikrar olursa o ülke ekonomik olarak da kalkınır. Sorunları da bağırarak değil konuşarak çözmek gerekir. Bağırarak hiçbir siyasi mesele çözülmez. Ben bunu liderler de söylüyorum. Bağırmaya gerek yok hepimizin kulağı işitiyor” dedi.

İsviçre'de yapılan referadumla cami minaresinin yasaklanmasına da değinen Cindoruk, “İsviçre gibi uygar bir ülkeye yakışmadı. Bu saçma yasak kalkacaktır. Gayri medeni bir tutum içinde olan İsviçre'yi ayıplıyorum” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle