Gündem Haberleri

  Cindoruk: Çiller'i Allah kurtarsın

  Hürriyet Haber
  18.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DTP Lideri Hüsamettin Cindoruk, ‘‘Ben eski avukatım, Çiller'i Allah kurtarsın’’ dedi. Dün Adana'ya gelen Cindoruk, Çiller'in kendisini kahraman ilan etmesiyle ilgili bir soruya, ‘‘Kahraman olan, şehit olan Türk askeri, Türk polisidir’’ karşılığını verdi. Cindoruk, ‘‘Dünyada en zor olan şey, yurtdışında malvarlığı olan bir genel başkanı savunmaktır. Türkiye'yi yönetenlerin malvarlığı bu güzel ülkede olmalıdır. Ülkenin bir çakıl taşını kimseye vermem' diyerek milyonlarca dövizi yurtdışına kaçıranlar, bunun siyasal ve hukuksal sonuçlarına katlanmalıdırlar’’ dedi.

  Türkiye’de en küçük devlet memurluğu için bile adli sicilden temiz kağıdı istendiğini, siyasilere de bu temiz kağıdını Yüce Meclis ve Yüce Divan'ın vereceğini vurgulayan Cindoruk, şöyle konuştu:

  ‘‘Kimse Yüce Divan'a gitmekten korkmasın. Sabıka kaydı olanlar aramızda barınmasın. Birisi siyasette kahraman olmak istiyorsa, Yüce Divan'dan beraat ettiği gün kahraman olur. Siyasette kahraman olmak için icat edilmiş bir deterjan yoktur.’’


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı