Gündem Haberleri

  Çin'den Noel Baba'ya vur emri

  Hürriyet Haber
  08.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Füzeyle indirilecek

  Çin Komünist Partisi'nin, gökyüzünde ve kızağının içinde görülmesi halinde, Noel Baba'nın derhal füzelerle vurulması yolunda talimat verdiği ileri sürüldü.

  Anlaşılan Çin, gelecek nesilleri kapitalizmin tuzaklarından koruma konusundaki tedbirleri biraz abartmış. İddialara göre, Batı'nın saçma sapan inanışlarının Çin'de çocukları zehirlemesini istemeyen üst düzey komünist yetkililer, ülkenin kuzeyindeki askeri üsleri Noel Baba için alarm durumuna geçirdiler. Görülmesi halinde, Noel Baba'nın uçaksavar füzeleriyle imha edilmesinin istendiği ileri sürüldü. Bir komünist yetkilinin, ‘‘Çocuklar Noel Baba hediyesinden söz etmeye başladılar. Batı bizi içten vuruyor. Noel Baba masalına son vermek gerekiyor’’ dediği ifade edildi.

  RUS NOEL BABA'YI VURABİLİRLER

  ABD Dışişleri Bakanlığı'nın bir yetkilisi, ‘‘Noel Baba bizim icadımız değil. Rusya'da da çocuklar Noel Baba'nın hediyesini bekliyor. Büyük bir ihtimalle, Çinliler'in vuracağı bir Rus Noel Baba olabilir’’ dedi.

  MAO'YLA OYNASINLAR

  Çin Komünist Partisi yetkililerinin, Noel gecesinde çocukların bir araya gelip parti marşları söylemesinin daha iyi olduğunu belirttiler. Parti yetkililerinin, kahramanlık marşları okunduktan sonra, çocuklara Mao ZeDong oyuncakları ve kitapları dağıtılmasının da daha uygun olacağını belirttikleri de iddia edildi.

  Batı'daki inanışa göre, Noel Baba, Noel gecesi sekiz geyiğin çektiği bir kızakla ve çocuklara hediye dağıtmak için havada uçarken görülüyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı