Gündem Haberleri

  Cinayeti çözen mesajları ‘Bluetooth’la göndermiş

  Esma ÇAKIR/İSTANBUL
  14.03.2005 - 01:22 | Son Güncelleme:

  Sevgilisinin azmettirmesiyle onun annesini öldürmekten yargılanan Ozan Şahin, cinayeti aydınlatan SMS’leri ‘bluetooth’ yöntemiyle yüklediğini itiraf etti. Şahin, ‘Sevgilim suçsuz’ dedi.

  EVLENME hazırlığı yaptığı sevgilisi Gül Palabıyık’ın (24) azmettirmesiyle, onun annesini öldürdüğü öne sürülen Ozan Şahin, 16 ay sonra ifadesini değiştirerek sevgilisini korudu. Ozan Şahin, cinayeti aydınlatan SMS’leri, bir kablosuz iletişim teknolojisi olan ‘bluetooth’ yöntemiyle, Gül Palabıyık’ın telefonuna yüklediğini, onun cinayette parmağının olmadığını öne sürdü.

  İntiharını engelledim

  Akli dengesinin yerinde olduğu belirlenen Ozan Şahin (26), Bakırköy 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada pişmanlık belirtti. Şahin, cinayet öncesi ve sonrası Gül’le birbirlerine çektikleri SMS’leri ise, ‘Bluetooth yöntemiyle SMS’leri Gül’ün telefonuna yükledim. İstesem silerdim ama Gül’ün de tutuklanması için bunu yapmadım. Böylece intihar etmesini engelleyecektim. Yani emniyetli bir yerde, cezaevinde olduğunu bilecektim’ diye açıkladı. Gül Palabıyık’ın hiçbir suçunun olmadığını söyleyen Ozan Şahin, ‘16 aydır boşuna yatıyor. Onu tahliye edin’ dedi.

  Blöf sandım

  Daha önceki ifadesinde, ‘Ozan’la evlenmekten vazgeçtim. Annemi öldüreceğini söyledi. Blöf yaptığını sandım. Ama ciddiymiş’ diye konuşan Gül Palabıyık, mahkemeye verdiği yazılı savunmasında tahliyesini ve beraatini istedi. Duruşma, Gül Palabıyık’ın akıl sağlığı raporunun beklenmesi için ertelendi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı