Gündem Haberleri

  Cinayeti, anahtar çözdü

  Hürriyet Haber
  17.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara'nın Bağlum Beldesi yakınlarında geçen hafta, ikiye bölünmüş ve yakılmış şekilde bulunan cesedin esrarını bir anahtarlık çözdü. Dedektifler ceset üzerinde buldukları tek ipucu olan bu anahtarlık sayesinde, tanınmayacak derecede yanan kişinin kimliği ile cinayeti işleyenlere ulaşabildi. Tüyler ürperten cinayet şöyle gelişti:

  Geçen hafta Ankara'nın Bağlum Beldesi yakınlarında bir tarlanın ortasında yakılmış ceset bulundu. Cesedin üzerinden sadece anahtarlık ve üzerinde takılı anahtar çıktı. ‘‘Yakınım kayıp’’ diye polise başvuran ailelere, anahtarlığı tanıyıp tanımadıkları soruldu. Sonuçta bir haftadır kayıp olan Bekir Kasap'ın yakınları anahtarlığı tanıdılar. Bu kişinin Bekir Kasap olduğunu kesinleştirmek için anahtar, Kasap'ın dükkan kilidinde de denendi.

  Dedektifler, yanan kişinin Bekir Kasap olduğunu kesinleştirince arkadaş çevresi ile görüşmeler yaparak katillere ulaşmayı başardı. Polis Bekir Kasap'ın komşusu Hakkı Üsnet ve karısı Safiye Üsnet'i gözaltına alarak sorguladı. Sonuçta Hakkı ve Safiye Üsnet'in Bekir Kasap'tan intikam almak için cinayeti planladıkları ortaya çıktı.

  Safiye Üsnet, poliste verdikleri ifadede cinayeti şöyle anlattı:

  ‘‘Eşimin evde olmadığı saatlerde Bekir gelip bana tecavüz etti ve tehditte bulundu. Dayanamayıp bu durumu kocama anlattım. Eşim bunun üzerine cinayet planını yaptı ve evde beklemeye başladı. Hatta üç gün boyunca evden dışarı hiç çıkmadı. Birkaç gün sonra Bekir telefon etti. Olayı kocama anlatıp anlatmadığımı sordu. Ben de anlatmadığımı söyledim. O da yeniden geleceğini belirtti. Biraz sonra da evimize geldi. Eşim, keser ile kafasına vurup Bekir'i öldürdü. Daha sonra cesedi banyoya taşıdık ve orada ikiye parçaladık. Bir gün beklettikten sonra vücudunu parçalara ayırıp torbalara koyduk ve tarlaya götürüp yaktık.’’

  Cinayeti işleyen Üsnet'ler tutuklanarak cezaevine gönderildi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı