Gündem Haberleri

  Cinayet şüphelisi arkadaşı çıktı

  Saadet KEFAL/ESKİŞEHİR, (DHA)
  18.05.2011 - 12:07 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR’de geçen pazar günü 19 yerinden bıçaklanarak öldürülen ve cesedi tarlada bulunan lise öğrencisi 15 yaşındaki Taha Burak Ünsal’ın cinayet şüphelisi olarak arkadaşı 16 yaşındaki F.E. gözaltına alındı. İfadesinde suçunu itiraf eden F.E.’nin, Taha’yı ablaları hakkında dedikodu yaptığı için öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

  Geçen pazar günü, Türk Telekom Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Radyo Televizyon Teknolojisi Alanı 9-E sınıfı öğrencisi Taha Burak Ünsal’ın cesedi 71 Evler Mahallesi Kafalar Mevkii’ndeki tarlada bulundu. Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi morguna kaldırılan Ünsal’ın yapılan otopsisinde 19 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi.

  Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet ve Gasp Bürosu ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda Taha Burak Ünsal’ın cinayet şüphelisi olarak aynı mahallede oturan arkadaşı F.E. gözaltına alındı.

  Sorgulamasında suçunu itiraf ettiği bildirilen F.E.’nin polislere, Taha Burak Erol ile daha önce yakın arkadaş olduklarını, ancak Taha’nın ablaları hakkında dedikodu yapıp kötü sözler söylediği için aralarının bozulduğunu, olay günü de bu yüzden tartıştıkları, kavgaya dönüşen olayda bir eliyle boğazını sıktığı Taha Burak Erol’u, bıçaklayarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

  Çocuk Şubesi ekiplerine teslim edilen F.E.’nin babasının yıllar önce vefat ettiği, annesi ve 2 ablasıyla birlikte kaldığı belirildi. F.E., sorgulamasının tamamlanmasından sonra Adliye’ye sevk edilecek.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı