Gündem Haberleri

  Cinayet mahallinde unutulan mont zanlıları ele verdi

  A.A
  13.08.2012 - 11:53 | Son Güncelleme:

  Konya'da yalnız yaşadığı evde silahla öldürülen kişinin katil zanlısı olarak eşi ve iki üvey çocuğunun da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

  Merkez Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi'nde oturan Hosruf Altıntaş'ın (40) cesedinin dün kızı Sibel Yelekin tarafından bulunmasının ardından soruşturma başlatıldı.

  Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, olay yerinde Altıntaş'a ait olmadığı belirlenen bir mont dikkati çekti.
  Altıntaş'ın husumetli olduğu kişileri araştıran polis, montun üvey oğlu Recep D'ye (19) ait olduğunu belirledi.

  Recep D'nin olaydan sonra annesi Dilek A'nın evine gittiği, annenin şikayeti üzerine rahatsızlık verdiği gerekçesiyle söz konusu adresten uzaklaştırıldığı öğrenildi.

  Toplanan delillerin ardından ekipler, Altıntaş'ın ayrı yaşadığı eşi Dilek A'ya (38) ulaştı. Oğlunu hiç görmediğini belirten Dilek A. yalan söylediği anlaşılınca gözaltına alındı.
  Polis, Dilek A'nın ardından Recep D, kardeşi K.D. (16) ve arkadaşı Y.E'yi (15) de yakaladı.

  Recep D'nin arkadaşı Y.E. ile birlikte üvey babası Altıntaş'ın evine gittiği, burada alkol aldıktan sonra silahla olayı gerçekleştirdiği öne sürüldü.

  Daha sonra Recep D'nin, evine gittiği annesinin olayda kullanılan silahı sakladığı ileri sürüldü. Recep D'nin olaydan bir hafta önce de Altıntaş'ın evine silahla ateş ettiği bildirildi.
  Öldürüldükten üç gün sonra cesedi bulunan Altıntaş'ın üvey çocuklarını istemediği için eşinden ayrı yaşadığı öğrenildi.

  Merkez Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi'nde oturan babası Hosruf Altıntaş'tan (40) haber alamayan kızı Sibel Yelekin, kayınpederi Fevzi Yelekin ile birlikte dün söz konusu adrese gitmiş, kapısı kilitli olan evin açık olan penceresinden içeriye bakıldığında Altıntaş'ın cesediyle karşılaşılmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı