Gündem Haberleri

  Cinayet davasının Facebook delilleri

  Berna ÇEPNİ/İSTANBUL
  28.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BEYKENT Üniversitesi öğrencisi Tolga Taş, 16 Şubat 2011’de 300 TL’lik alacağı için tartıştığı arkadaşı Özcan Ukşal tarafından öldürüldüğünde, Best Model 2011 yarışmasına hazırlanıyordu. Tolga Taş’ı mezara, 8 yıllık arkadaşı Özcan Ukşal’ı da cezaevine götüren olaylar zinciri, Taş’ın dizüstü bilgisayarını Ukşal’ın arkadaşı Serdar’a satmasıyla başladı. Tolga Taş bir hafta sonra parasını alacaktı ancak Serdar, 2 gün sonra kalp krizinden öldü. Özcan Ukşal arkadaşının borcuna kefil olsa da, 7 ay parayı ödemedi. Araları bozulan Tolga Taş ile Özcan Ukşal, 16 Şubat 2011 gecesi, internet üzerinden sosyal paylaşım sitesi /images/100/0x0/55eb1dc9f018fbb8f8ac3058Facebook’ta mesajlaşarak tartıştı. Özcan Ukşal, evinin önüne gelen Tolga Taş’ı koltuğunun altından ve sırtından bıçakladı. Taş, kurtarılamadı.

  Kendimi korudum

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, ikili arasındaki Facebook yazışmalarından yola çıkarak, cinayeti ‘haksız tahrik altında işlediğine’ kanaat getirdiği Ukşal’ın 18 yıla kadar hapsini istedi. Ukşal, önceki gün Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Pişman olduğunu söyleyen Ukşal, “İşsizdim. Kefil olduğum borcu ödeyemedim. Tolga beni sürekli sıkıştırıp bilgisayarda hakaret edince görüşmeye çağırdım. Yanında bıçak taşıdığını bildiğim için bıçak almıştım. İlk o saldırdı, ben kendimi korudum” dedi.

  ‘Bu nasıl haksız tahrik’

  Tolga Taş’ın annesi Selma ile babası Cengiz Taş ise, Özcan Ukşal’ın ifadesini gözyaşları arasında dinledi. Taş Ailesi’nin avukatı Mehmet Odayolu, aralarında geçen bir Facebook yazışması ile Ukşal’ın barlarda kadınlarla çekilmiş Facebook’taki fotoğraflarını mahkemeye delil olarak sundu. Odayolu, “Özcan Ukşal parası olmadığını söylüyor ama parası olmayan adam buralarda nasıl eğlenir?” diye sordu. Cengiz Taş ise, “Oğlum hiç uğruna öldü. Sanığın haksız tahrik indiriminden faydalanmasını istemiyoruz” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı