Gündem Haberleri

  Çınarcık'ta 5 bin kişi terörü lanetledi

  Süheyla GÖZDERELİLER- Ömür ÇİÇEK/YALOVA, (DHA)
  19.10.2007 - 19:12 | Son Güncelleme:

  YALOVA'nın Çınarcık İlçesi'nde düzenlenen ‘Teröre Lanet’ mitingine katılan yaklaşık 5 bin kişi, PKK terörüne lanet yağdırdı.

  Şırnak'ta 13 askerin şehit olmasına tepkiler her geçen gün artıyor. Bir çok merkezde gerçekleşen protestolara bir yenisi Yalova'nın Çınarcık İlçesi'nde eklendi. Belediye binası önünde başlayan yürüyüşe, genci yaşlısı, kadını, erkeğiyle yaklaşık 5 bin kişi katıldı. PKK terörüne lanet yağdıran kalabalık hep birlikte 10'uncu Yıl Marşı'nı söyledi.

  ‘Kahrolsun PKK’, ‘Hepimiz Mehmet'iz’ yazılı pankartlar taşıyan yürüyüşçülere, ilçedeki balıkçılar da gırgır teknelerine astıkları Türk bayraklarıyla eşlik etti. Çınarcık Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçedeki sivil toplum örgütlerinin ortak organizasyonu olan yürüyüşe çok sayıda okul öğrencisi de ellerinde PKK terörünü lanetleyen dövizlerle, slogan atarak katıldı. Yürüyüş sırasında belediye hoparlörlerinden Gençlik Marşı çalındı. Yürüyüş Çınarcık İskele Meydanı'na kadar devam etti. Meydanda toplanan kalabalık, protestolarını burada da sürdürürken bazı vatandaşların duygulanıp ağladığı görüldü. Çınarcık Kaymakamı Şükrü Kara, Belediye Başkanı Murat Erdoğan meydanda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk bırakarak şehitleri andı. Gösteri şehitlerin anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı