Gündem Haberleri

  Çin Parlamentosu heyeti Meclis'te

  Hürriyet Haber
  30.01.2002 - 11:24 | Son Güncelleme:

  Çin Halk Cumhuriyeti Parlamentosu Adalet ve İçişleri Komisyonu üyeleri, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Emin Karaa'yı ziyaret etti.

  Karaa, görüşme sırasında yaptığı konuşmada, Dünya'nın 11 Eylül'de tanık olduğu terörü Türkiye'nin çok iyi tanıdığını ifade ederek, "Türkiye 20 yıldır terörün lanetlenmesi ve engellenmesi için tüm ülkelere çağrı yaptı. Ne yazık ki kimi kafalar terörün ne denli bir insanlık suçu olduğunu 11 Eylül'den sonra anladılar" dedi.

  Emin Karaa, Türkiye ile Çin arasındaki ilişkilerin tarihi bir dostluğa dayandığını belirterek, ticari ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

  Türkiye-Çin ticari ilişkilerinin Türkiye aleyhine açık verdiğini anlatan Karaa, Çin'in Batı Bölgesi Kalkınma Projesi'ne Türk firmalarının da dahil edilmesini istedi.

  Çin İçişleri ve Adalet Komisyonu Başkan Yardımcısı Zhang Dinghua da iki ülkenin tarihten kaynaklanan dostluğunun pek çok alanda geliştirilen ilişkilerle devam ettiğini belirterek, Çin'in başta Devlet Başkanı olmak üzere üst düzey yöneticilerinin son iki yılda Türkiye'yi ziyaret ettiklerini söyledi.

  Çin heyeti daha sonra da Türkiye-Çin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Nazif Topaloğlu'nu ziyaret ederek bir süre görüştü.

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı