Gündem Haberleri

  Çiller'in köstebeği Tayyip'le görüştü

  Hürriyet Haber
  25.07.2001 - 01:43 | Son Güncelleme:

  Yenilikçilerin lideri Recep Tayyip Erdoğan, adı köstebek skandalına karışan Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi eski Başkanvekili Bülent Orakoğlu ile görüştü.

  Erdoğan'ın Yıldız'daki çalışma ofisinde gerçekleşen görüşmenin ardından Orakoğlu, Erdoğan ve arkadaşlarının yeni bir söylemle siyaset yaptıklarını kaydetti. Kendisinin de yaklaşık bir yıldır bu oluşumla ilgilendiğini ifade eden Orakoğlu, ‘‘Millete hizmet için bu oluşumun içindeyiz’’ dedi. Niğde Emniyet Müdürlüğü sırasında sarfettiği ‘‘Türkiye'de 167 bin polis var, darbe yapmak artık kolay değil’’ sözleri nedeniyle askerlerin şimşeklerini üzerine çeken Orakoğlu'nun, Refahyol döneminde getirildiği Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı görevinde, ‘‘Köstebek Skandalı’’ nedeniyle yıldızı bir anda parlamıştı. TSK içinde casusluk yaptırmakla suçlanan ve tutuklanıp, Askeri Mahkeme'de yargılanan Orakoğlu, daha sonra bu suçlamadan beraat etmişti.

  Erdoğan, geçen ay ortalarında da 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın avukatı ve OYAK Yönetim Kurulu üyesi Bilgin Yazıcıoğlu ile de görüşmüştü. Yazıcıoığlu da bu görüşmeyi doğrulayarak, ‘‘Erdoğan, Özal'ın daha genci, ince uzun boylusu’’ değerlendirmesi yapmıştı.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı