GeriGündem Çiller'e kırgınım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çiller'e kırgınım

DYP Genel Başkanı Tansu Çiller'in, kendisine danışmadan Aydın'da olağanüstü kongre istemesi, siyasi yaşamı boyunca bu ilden milletvekili seçilen partinin iki numaralı ismi ve Genel Başkan Yardımcısı Nahit Menteşe'yi derinden sarstı.

Çiller'in Menteşe'yi by-pass ederek kongre istemesi, parti içinde de büyük huzursuzluk yarattı. Menteşe, ‘‘Çiller'e kırgınım’’ derken, Cevheri Çiller'in yanlış yaptığını söyledi. Kıratlıoğlu ise Çiller'in kendilerine danışmamasından yakındı.

Hürriyet'te yer alan ‘‘Menteşe İsyanı’’ haberine, Çiller'in baskısına rağmen açıklama göndermeyerek tavır koyan Menteşe, partideki yakın arkadaşlarına dert yanarken, ‘‘Tansu Hanım'ı en çok destekleyen benim. Ben partide hiçbir zaman hizipleşmelerden yana olmadım. Hep partiyi ve liderini savundum. Ancak Aydın'da olağanüstü kongre talep edilmesi, beni çok üzmüştür. Tansu Hanım'a kırgınım’’ dedi.

Çiller'in bu tutumundan rahatsızlık duyan partinin ağır toplarından Mehmet Gölhan da, Menteşe'ye, ‘‘Listeye Aydın'ı biz koymadık. Genel Başkan kendisi koymuş. Nedenini bilmiyorum, bize de söylemedi. Üstelik benim seçim bölgem olan Ankara'yı da sürekli feshetmek istiyor. Neler olduğunu ben de anlamıyorum’’ dedi.

Hürriyet'in edindiği bilgiye göre, Çiller'le tartışarak Genel Başkan Yardımcılığı'ndan olaylı bir şekilde istifa ettikten sonra sessizliğe bürünen Şanlıurfa Milletvekili Necmettin Cevheri ise ‘‘Tansu Hanım yanlış yapıyor’’ diyerek, sıkıntısını dile getirdi. Cevheri'nin GİK toplantılarında da ağzını bıçak açmıyor.

Menteşe, Cevheri ve Nevşehir Milletvekili Esat Kıratlıoğlu ile önceki akşam yemekte buluştular. Kıratlıoğlu, zaman zaman biraraya geldiklerini belirtirken, Çiller'in kendilerini dışlamasından şikayet etti, ‘‘Şu anda Tansu Hanım'ın bana bir şey danıştığı yok. Ben de vırt zırt kendisini rahatsız etmek istemem. Kanaatimize müraacat etmiyor, demek ki daha güvendiği insanlar var. Partinin tecrübeli kadroları bir kenara bırakılmıştır’’ dedi.

‘Askerlere geçmiş olsun’

DYP Lideri Tansu Çiller, Gaziosmanpaşa İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı'na düzenlenen bombalı saldırıda yaralanarak Kasımpaşa Askeri Deniz Hastanesi'ne kaldırılan edilen askerleri ziyaret etti. Çiller, askerlere ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunarak, saldırıdan büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Çiller, ‘‘Mehmetçik kutsaldır. Onlara yapılan saldırı, Türk Milleti'ne yapılan saldırıdır. Mehmetçik'e saldıranlar, karşılarında bizi bulurlar. Ana-baba hasretiyle vatani görevini yerine getiren kahraman Mehmetçik'e kalkan eller kırılmalıdır’’ dedi.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle