Gündem Haberleri

  Çiller'den öpüşme yasağı

  Hürriyet Haber
  29.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA (DHA)

  Manisa'ya partilileriyle bayramlaşmaya gelen DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, "Ağır bir enfeksiyon geçiriyorum" diyerek kimseyle öpüşmedi.

  Çiller, dün saat 10.30´da karayoluyla Manisa'ya gelerek, DYP il binasının bulunduğu Vakıf İşhanı girişindeki alanda partililerle bayramlaştı.
  Milletvekili Rıza Akçalı ve İl başkanı Ahmet Özkılınç'ın da hazır bulunduğu bayramlaşmadan önce konuşan Çiller "Ağır bir enfeksiyon geçiriyorum. Nezle oldum. Sizlere mikrop bulaştırmamak için bu bayram öpüşmeyelim" dedi.
  Çiller'in isteğine uyan partililer, liderleriyle aralarına bir masa koymayı da ihmal etmedi. Masa sınırı geçilmeden yapılan bayramlaşma sırasında Çiller, sık sık ikram edilen ıhlamurdan içti.

  DYP Lideri, bu yıl bayramı iki nedenle buruk kutladıklarını belirterek, "Birincisi işçiyi, köylüyü, memuru, emekliyi, torununa şeker alamayacak duruma getiren ekonomik kriz, ikincisi de af. Serbest kalanlar seviniyor ama annesini, babasını mezarda ziyaret edenler, buruk bayram kutluyor. Kaldı ki bu af giderek genelleşiyor ve terörist başını kapsayacak hal alıyor" dedi. DYP iktidara geldiğinde ülkedeki bolluğun altı ayda fark edileceğini savunan Çiller, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "5 Nisan´dan sonra bile el oğlundan tek kuruş borç almadık. Bir yılda ekonomi düzlüğe çıktı. Büyüme hızı yüzde 8'lere yükseldi. Bu iktidar ekonomiden anlamıyor. İşi erbabına, anlayana bıraksınlar. Türkiye´nin hasta adam haline getirilmesine kimsenin hakkı yok. Ülke susturucu takılmış hale getirildi. Meclis çalışmalarının izlendiği televizyon da kapatılmak isteniyor. Biz konuşan Türkiye istiyoruz. Türkiye 1998´den bu yana krizde. 2001 yılında bile kriz yaşanacağının bütün emareleri var. Ziraati tasfiye ediyorlar, sıcak paraya çok fazla faiz veriyorlar. Bu ülkeyi çok ciddi olarak fakirleştirir."


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı