Gündem Haberleri

  Çiller'den Çay'ın azline 'yolsuzluk' iması

  Hürriyet Haber
  25.12.2001 - 11:44 | Son Güncelleme:

  DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, Abdulhaluk Çay`ın Devlet Bakanlığı`ndan azledilmesi ile ilgili olarak, "Yolsuzlukla mücadele eden Bakanın başını aldılar. Bir sürü Bakan var, sırada o kadar çok bakan var ki konuşacak. Bu da bir tanesi daha. Ama önemli olan böyle gitmemesi" dedi.

  Çiller, Türkiye Ziraatçılar Derneği tarafından düzenlenen ``Ulusal Tarım Kongresi``ne gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Abdulhaluk Çay`ın görevden alınmasına ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine, ``Bu kaçıncı olay`` diyen Çiller, ``Bu hükümet her defasında bir başka Bakanla onu ya Meclise aktararak, aktardıktan sonra Mecliste parmakla aklayarak veya bir başka biçimde feda ederek bugüne kadar geldi`` diye konuştu.

  Çiller, bir gazetecinin ``aziller`` konusundaki görüşünü sorması üzerine de, ``Bu kaçıncı, hangi birini sayalım`` yanıtını verdi.

  Çiller, ``Yolsuzlukla mücadele eden Bakanın başını aldılar. Bir sürü Bakan var, sırada o kadar çok bakan var ki konuşacak. Bu da bir tanesi daha. Ama önemli olan böyle gitmemesi`` dedi.

  Bir gazetecinin ``Bunu şık buluyor musunuz?`` sorusuna da Çiller, ``Siyasette şıklık olmaz, siyasette halk olur. Halk memnun değil, mesele odur`` karşılığını verdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı