Gündem Haberleri

  Çiller: Türkiye revizyonkolik oldu

  Hürriyet Haber
  27.07.2001 - 13:56 | Son Güncelleme:

  DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, Devlet Bakanı Kemal Derviş tarafından dün açıklanan kararları değerlendirerek, ''Türkiye krizkolik oldu. Şimdi de revizyonkolik oldu. Bu kaçıncı revizyon'' dedi.

  Türkiye İnşaat Müteahhitleri İşveren Sendikası'nın (Tim-Se) Beşiktaş'taki merkezini ziyaret eden Çiller, sendika Genel Başkanı Nazım Aygün ile görüştü. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Çiller, inşaat sektörünün Türkiye'nin çekici sektörlerinden biri olduğunu belirtti.

  İşsizliğin ''çığ gibi'' büyüdüğünü kaydeden Çiller, bunun sonbahara doğru toplumsal sıkıntılara yol açacağını savundu.

  Çiller, Hazine arazilerinin satışına ilişkin yasaya da değinerek, ''Hazine arazilerinin imara açılması olumlu bir gelişme olacaktır. Amabunu düzgün yapmak, inşaatçıların da onayıyla yapmak gerekli'' dedi.

  HANİ ARTIK SON ŞANSTI

  Gazetecilerin soruları üzerine dün Devlet Bakanı Kemal Derviş tarafından açıklanan kararları değerlendiren Çiller, ''Türkiye krizkolik oldu. Şimdi de revizyonkolik oldu. Bu kaçıncı revizyon. Hani Mayıs, Haziran aylarında Türkiye düzlüğe çıkacaktı. Hani büyümeye geçecekti. Hani artık bu son şanstı. Bu son revizyondu'' diye konuştu.

  Büyümenin eksi 7-8, enflasyonun da yüzde 70-80 olacağını söyleyen Çiller, ekonomiyi bilen kişilerin yapması gerektiğini ifade etti.

  Çiller, ABD Hazine Bakanı'nın ''Türkiye'ye uygulatılan program yanlıştı'' dediğini kaydederek, bu ülkenin insanlarının bunu zamanında söylediklerini, ancak dinlenmediğini belirtti.

  Tansu Çiller, ''Bir kez daha bütün liderleri bir tartışmaya, panele, açık oturuma hangi televizyonda istiyorlarsa çağırıyorum. Bu Türkiye bizim ve elimizden kayıyor'' dedi.

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı