GeriGündem Çiller, Susurluk'ta eski papuçlarını arıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çiller, Susurluk'ta eski papuçlarını arıyor

DTP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Susurluk'ta DYP'den koparak DTP'ye geçen milletvekillerinine ‘postal korkusu' eleştirisini getiren, hükümetin askerler tarafından kurdurulduğunu öne süren DYP Genel Başkanı Tansu Çiller'e yanıt verdi. Çiller'in meydan okumasının siyasi hayatının bitmesinden kaynaklandığını belirten Cindoruk, ‘‘Sayın Çiller Susurluk'ta eski papuçlarını arıyor ama bulacağını sanmıyorum. Eğer yargısal denetim arıyorsa, Meclis kendisine bu fırsatı vermektedir'' dedi. Çıktığı İzmir ve Manisa gezilerinde Adnan Menderes Havaalanı'nda soruları yanıtlayan Cindoruk, şöyle dedi:

‘‘Sayın Çiller artık bizim için siyasi rakip değil. Bizim açımızdan DYP'deki kardeşlerimizin çoğu Sayın Çiller'in dışında kardeşlik, arkadaşlık bağlarımız olan çok değerli dost ve siyasetçilerdir. Sayın Çiller onları bizden ayırdı. Türkiye'ye önemli zararlar vererek siyasi hayattan çekiliyor. Siyasi hayatta kuyrukluyıldızlar uzun yaşamazlar. Kuyrukluyıldızlar gelir ve kaybolurlar. Sadece o dönem için bir görüntü verirler. Bize söylenmeyecek sözlerden biri asker hükümetlerinde yeralma suçlamasıdır. 28 Şubat günü MGK'da kararı imzalayanlar bence askeri bir hükümetin üyeleridir. Bakınız yeni hükümet kurulduktan sonra 28 Şubat'tan söz eden yok. 28 Şubat'ta 18 madde vardı. O maddelerden sadece 1'i sivil istek olduğu için tatbik edildi. 17 madde unutuldu. Eğer askeri bir hükümet arıyorsanız bu 54'üncü hükümettir.''

Cindoruk, kendisi ile arkadaşlarının ülkede postala karşı sürekli savaştığını da belirtirken, ‘‘Bütün arkadaşlarımla birlikte postala karşı çıkmış siyasetçileriz. O ise postalları sadece manevralarda giydi. Ama biz postalların hüküm sürdüğü dönemlerde cezaevlerine girdik. Bize böyle yakıştırma, suçlamalar nafiledir'' diye konuştu. Cindoruk, seçimin 1998 yılında yapılabileceğini belirtti ve 1995'de ülkede yüzde 70'lik seçmenle seçime gidilmesinin iradeyi yansıtamadığını söyledi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle