Gündem Haberleri

  Çiller partisini gençleştirecek

  Hürriyet Haber
  04.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:


  DYP, 14-18 yaş arası gençleri örgütlemek için harekete geçti. DYP, liseli gençler arasında "Demokrat Genç Beyinler" (DGB) adıyla örgütlenecek.

  DGB'nin kuruluş amaçları arasında "partinin alt yapısına katkıda bulunmak" da yeraldı. DGB'nin kurulmasındaki bir diğer amaç da, "Zaman içerisinde merkez partilerden uzaklaşma eğilimi gösteren genç kitleye, partimizin kendilerine verdiği değeri ve sunduğu imkanları tanıtabilmek, genç bireylerin parti faaliyetlerine ısınması yolunda onlara önderlik edebilmek" olarak dile getirildi.

  DGB'ler gençleri okumayı ve araştırmayı ilke edinecekleri bir hiyerarşik yapı içinde örgütleyecek. Gençlerin siyasete kazandırılmasını hedefleyen DGB'lere üye olma koşulları ise şöyle belirlendi:

  "-Bu grup, 14 ve 18 yaş aralarındaki demokrasiye gönül vermiş genç üyelerden oluşacak.

  -Gruba dahil olacak üyelerimizin bilgi ve görgü kriterleri dikkate alınarak grup prensiplerine uyabilecek ve çevresine örnek olabilecek kişilerden seçilmesine dikkat edilecek.

  -Gruba dahil olan üyelerin öğrenim gördükleri öğretim kurumundaki ders başarı durumları Demokratik Kitle Örgütleri ile ilişkiler Başkanlığı bünyesinde varolan denetleme ve üye takip kurulu tarafından kontrol altında tutulacak.

  -Birinci derece yakınlarından onay alınmadığı taktirde üye kaydı yapılmayacak."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı