Gündem Haberleri

  Çiller: Halk Arjantin'deki gibi istifa bekliyor

  Hürriyet Haber
  22.12.2001 - 16:03 | Son Güncelleme:

  DYP Genel Başkanı Çiller, hükümetin hala "Arjantin`de iyiyiz" diye böbürlendiğini savunarak, halkın Arjantin`de olduğu gibi hükümetin istifasını beklediğini iddia etti.

  Maslak`ta partililerinin oluşturduğu konvoyla birlikte Kağıthane`ye hareket eden Çiller, Çeliktepe Mahallesi`ne ulaştı. Çiller burada esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi, iktidara geldiklerinde ``KDV oranlarının düşürüleceği`` sözü verdi.

  Daha sonra partisine katılım nedeniyle bir düğün salonunda  düzenlenen törene katılan Çiller, burada yaptığı konuşmada, Türkiye`yi, yüzde 8`lik bir oranla dünyanın en hızlı büyüyen  ülkesi olarak teslim ettiklerini söyledi.

  Çiller, bugün gelinen noktada, savaş yıllarından daha kötü, yüzde 8.5-9 küçülen ve Afganistan ile kıyas edilen bir Türkiye`nin karşılarında olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

  ``Düşünün ki, böyle bir hükümet, `Arjantin`den, Afganistan`dan kılpayı daya iyidir` diyerek övünebiliyor. Milletimiz, Arjantin`in açlığıyla, üretimsizliğiyle rekabet gücünün kaybıyla kıyaslanıyor. Hükümet hala `Arjantin`den iyiyiz` diye böbürleniyor.  Eğer milletin ve ülkenin dünyadaki en kötü iki ülkesinden biri olmasından iftihar ediyorlarsa bu onur onlara yeter. `Arjantin ile Türkiye arasında bir fark var` diyorlar. Bu fark büyüme hızında değil. Türkiye daha fazla küçülüyor. O fark alınan borçlarda değil. Türkiye, IMF`nin en büyük veen fazla borçlu ülkesi. O fark milletin fakirleşmesinde değil. Çünkü benim ülkem en hızlı fakirleşen ülkelerin başında. O fark bir tek şeyden kaynaklanıyor; benim ülkemin insanlarının sağduyusundan, zenginliğinden. Ama bu halk Arjantin`de olanı bekliyor. Hükümetin istifasını bekliyor.``

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı