Gündem Haberleri

  Çiller: Düğmeye basan parmağı kırın

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, ekonominin krizde, milletin perişan, sokakların ve cezaevlerinin ayakta olduğunu, bu görüntü içinde bütün Türkiye'nin, Başbakan Bülent Ecevit'in sözünü ettiği şekliyle ''kimin düğmeye bastığını'' araştırmaya başladığını bildirerek, ''Şimdi buradan Sayın Başbakana sesleniyorum. O parmak kiminse kırın sayın Başbakan. Hemen kırın'' dedi.

  TBMM Genel Kurulu'nda, DYP ve DSP milletvekilleri arasında çıkan tartışma nedeniyle verilen aradan sonra bütçe görüşmeleri yeniden başladı.

  Konuşmasında, ekonominin krizde, milletin perişan, sokakların ve cezaevlerinin ayakta olduğunu ifade eden Çiller, Türkiye'nin bu görüntüsü içinde Başbakan Ecevit'in ''Biri düğmeye bastı'' dediğini, bunun üzerine de herkesin, herşeyi bırakıp, kimin düğmeye bastığını araştırmaya başladığını söyledi.

  'Parmak koalisyon liderlerinin'

  Çiller, şöyle konuştu: ''Sayın Başbakana sesleniyorum: O parmak kiminse kırın sayın Başbakan. Hemen kırın. Eğer gücünüz yetmiyorsa gelin hep birlikte yapalım bunu. Ama eğer siz bütün millet sokaklarda yürürken, memurundan esnafına kadar (açız) diye bağırırken, vurdumduymaz bir biçimde bu sese kulak vermiyorsanız, bu parmak sizindir sayın Başbakan.

  Eğer verdiğiniz bütün sözlere rağmen, (o terörist başını geldiğimiz gün cezalandırırız) demenize rağmen verilen yargı kararının gereğini yapmayıp, bu kararı bu meclise indirmiyorsanız; cumhurbaşkanı çıkıp da (burada eşitlik ilkesi bozuluyor, bu yasa eşitlik ilkesinden bozulursa eğer, herkes bu işin içine girer. APO dahil bunun içinde değerlendirilir) denmesine rağmen, siz bu Af Yasası'na imzanızı basıyorsanız, bu parmak sizindir Devlet Bahçeli.

  Ve eğer siz atanmışlığı kabul etmiş bir Başbakan olarak bir pazarlık yaparken suçüstü yakalanıp, pazarlık yapmış olduğunuz bankacı yargıdayken, kendinizi kurtarmak için o Af Yasası'nı imzalıyorsanız, o parmak sizindir sayın Yılmaz.''


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı