Gündem Haberleri

  Çılgın polis

  Hürriyet Haber
  03.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bağırsak tedavisi gören kardeşinin öldüğünü öğrenen polis memuru Hakan Şener, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde terör estirdi. Bir arkadaşıyla birlikte iki hemşireyi tartaklayıp odaya kapatan Şener, tabancasını çekip nöbetçi doktor Hakan Kaya'yı yaraladı.

  İSTANBUL Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bağırsak enfeksiyonu tedavisi gören kardeşinin öldüğünü öğrenen Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Korumalar Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Hakan Şener, serviste bulunan doktor ve hemşirelere saldırdı. Beylik tabancasını çeken Şener, Doktor Hakan Kaya'nın başına ve burnuna kabzayla vurarak yaraladı.

  Yaklaşık 3 aydır tedavi gören 35 yaşındaki Burçin Şener, önceki gece öldü. Kardeşi Burçin Şener'i ziyarete gelen Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Korumalar Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Hakan Şener ve arkadaşı Kemal Tuna, ölüm haberini alınca hastaneyi birbirine kattı. Kardeşine gerekli tedavinin yapılmadığını iddia eden Hakan Şener ile arkadaşı, cerrahi servisinde görev yapan hemşireler Nevriye Dumanlı ve Sevda Kasapoğlu'nu tartaklayarak bir odaya kapattı. Şener, kendilerine engel olmaya çalışan nöbetçi doktor Hakan Kaya'nın da üzerine saldırdı. Şener, belinden çıkardığı tabancasının kabzasıyla doktora vurmaya başladı. Başına ve burnuna tabanca kabzası ile vurulan Dr. Kaya kanlar içinde kaldı.

  Şener ve Tuna, hastaneye gelen meslektaşları ve aile bireylerince güçlükle sakinleştirildi. Doktor ve hemşirelere korku dolu dakikalar yaşatan Şener ve Tuna, daha sonra gözaltına alındı. Olayın şokunu üzerinden atamayan hemşireler Nevriye Dumanlı ile Sevda Kasapoğlu evlerine gönderildi.

  POLİSİN KAZA KURŞUNUYLA YARALANDI

  Bostancı'da önceki trafik kontrolü yapan polis ekibi bir taksiyi durdurmak istedi. Kaçmaya çalışan taksiyi durduran polis Yaşar Turan, taksi şoförü Burhan Batmaz ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüştüğü sırada Turan'ın silahı ateş aldı. Polisin tabancasından çıkan kurşun kavşakta yolcu bekleyen taksi şoförü Metin Öncü'ye isabet etti. Kasığından yaralanan Öncü hastaneye kaldırıldı. Turan ve Batmaz gözaltına alındı.

  Doktoru dövdü

  POLİS memuru Hakan Şener (Üstte), kardeşinin öldüğünü öğrenince hastaneyi birbirine kattı. İki hemşireyi tartaklayıp odaya kapatan Şener'e, arkadaşı Kemal Tuna da (Yanda) yardım etti. İki arkadaşı olay yerine gelen polisler güçlükle yatıştırdı.

  Tantan'a giderim

  HASTANEDE ayakta tedavisi yapılan Dr. Hakan Kaya'nın başı ve burnunda aldığı darbeler nedeniyle ödem oluştu. Dr. Kaya, ‘‘Bu tür olaylara sık sık maruz kalıyoruz. Haksız yere saldırıya uğradım. Eğer bu Hakan Şener'in polis meslektaşları tarafından örtbas edilmek istenirse, olayı İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'a kadar götürürüz’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı