Gündem Haberleri

  Çılgın kocanın ayrılık katliamı

  Ersin ERCAN- Seçkin KIRARSLAN- Ünal UZUN/ÇAYCUMA(Zonguldak), (DHA)
  21.08.2009 - 00:01 | Son Güncelleme:

  Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'ne bağlı Çayır Köyü'nde Şafak Köksal, geçimsizlik nedeniyle evini terk edip babaocağına dönen eşi ile ailesini katletti. Şafak Köksal, kayınpederi ve kayınvalidesi ile iki baldızını ormanda pusu kurarak, eşi ve kayınvalidesini ise evlerinde kurşunlayarak öldürdü. Katliam yapan Köksal'ın, 2007 yılında meydana gelen ve 12 askerimizin şehit olduğu Dağlıca baskınında PKK'lı teröristlerle çatıştığı ortaya çıktı.

  OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

  KATLİAMDA HAYATINI KAYBEDENLERİN FOTOĞRAFLARI

  Çayır Köyü’ne bağlı Ayıcıoğlu Mahallesi’nde oturan ve maden ocaklarında işçi olarak çalışan Şafak Köksal (22), 1.5 yıl önce aynı köye bağlı Başkıvanç Mahallesi’nde oturan yaşıtı Ayşe Köksal’ı kaçırarak evlendi. Bu evliliklerinden 3 aylık ‘Doğu’ adını verdikleri bir erkek çocukları bulunan Köksal çiftinin arası şiddetli geçimsizlik nedeniyle bozuldu. İddiaya göre 1 ay önce kavga ettiği eşine tabancayla ateş eden, ancak isabet ettiremeyen Şafak Köksal, eşinin şikayeti üzerine jandarma tarafından gözaltına alındı. İfadesinin ardından Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla serbest bırakılan Köksal’ın şiddet uygulamaya devam etmesi üzerine Ayşe Köksal, 15 gün önce oğlunu da alarak babaevine döndü ve boşanma davası açtı.

  OĞLUNU GÖREMEYİNCE KATLİAM PLANI YAPTI

  Şafak Köksal, bir kaç gün önce kayınpederinin evine giderek oğlunu görmek istedi. Ancak ailenin izin vermemesi üzerine oğlunu göremeyen Şafak Köksal, eşini ve ailesini öldürmeye karar verdi. Şafak Köksal, köye yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta Yukarıharman Mevkii’nde bulunan kendilerine ait kömür ocağında çalışmaya giden Köroğlu ailesinin içinde bulunduğu kamyonetin geçeceği yola dün saat 18.00 sıralarında kütük parçası koyup, ağaçların arasına gizlendi. Şafak Köksal, kütük parçalarını yoldan çekmek için kamyonetten inen baldızları 24 yaşındaki Zülfiye ile 26 yaşındaki İlknur Köroğlu’na saklandığı yerden çıkıp kurşun yağdırdı. Daha sonra, kamyonetin şoför mahalindeki kayınpederi 49 yaşındaki Hüseyin Köroğlu ile yanında oturan kayınvalidesi 45 yaşındaki Havva Köroğlu’na ateş etti. Hüseyin Köroğlu’nun, yaralı halde kaçmak için can havliyle gaza bastığı kamyonet, 100 metre ileride yoldan çıkarak ağaçlara çarptı. Şafak Köksal, burada Hüseyin Köroğlu’na bir kez daha ateş ettikten sonra, yaklaşık 8 kilometrelik yolu 1 saatte yürüyerek saat 19.00 sıralarında kayınpederinin evine geldi.

  KAPI KİLİDİNİ KURŞUNLA PARÇALADI

  Kilitli kapıyı ateş ederek açan ve içeriye giren Şafak Köksal, 3 aylık oğlunun gözü önünde eşi Ayşe Köksal ve kayınbiraderi 20 yaşındaki Aydın Köroğlu’na da kurşun yağdırdı. Daha sonra kucağına aldığı oğlunu kendi evine bırakıp köy kahvesine giden Şafak Köksal, telefonla jandarmayı arayarak teslim oldu. Köksal, Çaycuma İlçe Jandarma Karakolu’na götürüldü.

  Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede 6 kişinin de öldüğü belirlendi. Jandarma, cesetlerin bulunduğu ormanlık alanda ve evin etrafında geniş güvenlik önlemi alırken, Cumhuriyet Savcısı ile birlikte inceleme yaptı. Evin içinde, çevresinde ve ormanlık alandaki olay yerinde çok sayıda boş kovan bulundu. Cesetler, incelemenin ardından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Askerliğini komando olarak yapan Şafak Köksal’ın katliamda kullandığı 2 tabanca ve 1 av tüfeğine el konuldu. Köroğlu ailesinin yakınları ise evin önünde sinir krizi geçirdi.

  ASKER UĞURLAMAYA GİTTİ, KURTULDU

  Köroğlu ailesinin diğer oğlu Ali’nin ise olay sırasında bir arkadaşının asker uğurlama törenine katılmak üzere Çaycuma’ya gittiği ve böylece katliamdan kurtulduğu belirtildi.

  Çayır Köyü Muhtarı Rafet Çınar, yeni evli olan çift arasında bir süredir şiddetli geçimsizlik olduğunu bildiklerini, hatta Şafak Köksal’ın eşine şiddet uyguladığını duyduklarını belirterek, "Damat bir kaç gün önce çocuğunu görmek için eve gitmiş. Ancak oğlunu göstermemişler. Bundan dolayı psikolojik sorunlar yaşamış olabilir" dedi.

  Havva Köroğlu’nun kardeşi Ahmet Demir ise genç çiftin kaçarak evlenmesi üzerine ailelerin düğün yaptığını, ancak daha sonraki süreçte aralarının bozulduğunu söyledi. Demir, Şafak Köksal’ın 1 ay önce evde eşine ateş ettiğini ancak isabet ettiremediğini, bu yüzden gözaltına alındığını, daha sonra ise serbest bırakıldığını söyledi.

  Katliamla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

  'ÇOCUĞUMU GÖSTERMEDİLER'

  Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’ne bağlı Çayır Köyü’nde eşi, kayınpederi, kayınvalidesi, kayınbiraderi ve 2 baldızını tabanca ve av tüfeği ile öldüren Şafak Köksal, jandarmaya verdiği ilk ifadesinde çocuğunu göremediği ve eşinin ailesi tarafından hor görüldüğü için cinayetleri işlediğini söyledi. Köksal ifadesinde, “Eşimle uzun süredir ailevi problemler yaşıyorduk. Eşim ailesinin yanına gidince, çok sevdiğim çocuğumu bana göstermemeye başladılar, beni hor gördüler, mağdur duruma düştüm. Ben de buna dayanamadım” dedi.

  ‘DOĞU’ ADININ NEDENİ

  Şafak Köksal’ın 1.5 yıl önce askerden geldikten 3 gün sonra Ayşe Köksal’ı kaçırarak evlendiği belirtildi. Askerliğini Dağlıca'da komando olarak yapan Şafak Köksal’ın oğluna da bu yüzden ‘Doğu’ adını verdiği kaydedildi. Zonguldak Merkez Jandarma Karakolu’nda ifadesi süren Şafak Köksal’ın, işlemlerin ardından bu akşam veya yarın sabah adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı