Gündem Haberleri

  Çileli yola devam

  ANKARA
  25.07.2007 - 00:49 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, istifa beklentilerini "CHP tabanında böyle bir değerlendirme olduğuna dair benim bir gözlemim yok" diyerek karşılıksız bıraktı. CHP’nin oyunu 1 milyon 200 civarında artırdığını ve siyasetin çileli bir yol olduğunu belirten Baykal şunları söyledi:

  4.70’LE BAŞLADIK

  Biz 12 yıl önce, 4.70’le yola çıkmış insanlarız. Biz partiyi kurmayı, CHP’yi Türkiye’yi kazandırmaya çalışıyoruz. Partiyi demokrasi kurumu olarak inşa etmeye çalışıyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde adayları görmeden peşin bir şey söylemek istemem. Nasıl bir arayışın TBMM önüne geleceğine bakacağız. Yeni dönemde de Türkiye’nin siyasi dengelerinin bir uzlaşma ve diyalog içinde yönetilmesi gerektiği ortadadır. Uzlaşamaya daima açıktık gene açık olacağız. Cumhurbaşkanının uzlaşmayla seçilmesi gerektiği yönündeki inancımızı koruyoruz. Cumhurbaşkanı anayasanın özüne içtenlikle sahip çıkan biri olmalıdır.

  CHP SİGORTADIR

  Önümüzdeki dönemde de CHP’nin çalışmalarına Türkiye’nin ihtiyacı olacaktır. CHP ülkemizin sigortasıdır. CHP tabanında da istifa etmem konusunda bir talep yoktur. Böyle bir değerlendirme olduğuna dair de benim bir gözlemim yoktur. CHP’nin yeniden yapılanmasının gerekliliği ortadadır. Ama hiç kuşku duymuyoruz ki, CHP doğru politikalar doğrultusunda, etkin bir çalışma yapmıştır. AKP’yi seçimlerde gösterdiği başarı nedeniyle kutluyorum ve bundan sonraki çalışmaları için de başarılar diliyorum. Milletimizin kararına hepimiz değer veriyoruz. Bu seçim sonuçları bizim açımızdan ise tatmin edici olmamıştır. CHP’nin elde ettiği oy oranını bir önceki seçimi göre yüzde 1 oranında artırmış olması hiçbir şekilde yeterli sayılamaz.

  RODOS’A YÜZME

  Bir şakanın bu kadar ciddiye alınmasını, siyasi hayatımızın mizaha ne kadar ihtiyaç duyduğunun kanıtı olarak görüyorum. Bunu tebessümle karşılıyorum.

  Halkımı hiç aldatmadım

  Ben Türkiye’nin en güvenilir siyasetçilerinden biriyim. Halkımı hiç aldatmadım. Hem benim hem de partimin hiçbir zaman bir güven sorunu olmamıştır. Hiçbir şeyi hiç kimseye kanıtlamak mecburiyetinde değiliz. Kompleksim yok, iktidara gelmeyen kaybetmiştir böyle bir anlayış içinde değilim.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı