Gündem Haberleri

  ‘Çıldır’ma protestosu

  ANKARA
  04.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu’nda kürsüye çıkan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Çıldır’da adliyenin kapatılmasını protesto için ceket ve kravatını çıkarıp yere attı. Pankart da açan Öğüt’ü, CHP’li Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu, eyleminin uygun olmadığını belirterek uyardı.

  CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan’ın Çıldır İlçesi’nde cezaevi, askerlik şubesi ve adliyenin kapatılmasını protesto etmek amacıyla TBMM Genel Kurulu kürsüsünde ceket ve kravatını çıkardı, pankart açtı. Öğüt’ün bu davranışı, partilisi TBMM Başkanvekili CHP İzmir Milletvekili Güldal Mumcu’yu da kızdırdı. Öğüt, Madalya ve Nişanlar Kanunu’nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin, TBMM Genel Kurulu’nda doğrudan gündeme alınmasına dair önerisi üzerinde söz aldı.

  Ermenistan’a mı vereceksiniz?

  Konuşması sırasında ceketini ve kravatını çıkartan Öğüt, ceketini yere, kravatını da kürsünün üzerine attı. Öğüt, Türk Bayrağı ve asker fotoğrafı bulunan ve üzerinde, “Ardahan Çıldır’da doktor yok, öğretmen yok, cezaevini kapattınız, askerlik şubesini kapattınız, göç başladı, sınır boşalıyor. Ermenistan sınırındaki Çıldır İlçesi’ni boşaltarak topraklarımızı Ermenistan’a mı vermek istiyorsunuz? Sınır illerimiz; Kars’ta Akyaka, Susuz, Digor ve Selim ilçelerimizin, Ardahan’da Çıldır ilçemizin adliyelerinin açılmasını istiyoruz” yazılı pankart açtı. Öğüt, konuşmasının ardından, ceket ve kravat ile pankartı alarak yerine oturdu. AK Parti’li milletvekilleri laf atarak Öğüt’e tepki gösterdi. TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu da davranışının uygun olmadığını belirterek, Öğüt’ü uyardı. Öğüt’ün önerisi kabul edilmedi. 

  ENSAR ÖĞÜT BÖYLE ÇILDIRDI/ FOTO GALERİ

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı