Gündem Haberleri

  Çikolata zannettiği çatapatları yiyen Sudenaz öldü

  Atilla MEMİŞ/ILGIN (Konya), (DHA)
  16.10.2007 - 16:41 | Son Güncelleme:

  KONYA’nın Ilgın İlçesi’nde, bayramda çikolata zannederek yediği çatapattan zehirlenen 4 yaşındaki Sudenaz İnce, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

  Ayvat Dede Mahallesi Çavuşoğlu Caddesi’nde oturan 4 yaşındaki Sudenaz İnce, Ramazan Bayramı’nın ilk günü arkadaşları ile evlerinin kapısının önünde oynarken, çocukların patlattıkları çatapatları çikolata zannederek yedi. Bir süre sonra fenalaşan Sudenaz, ailesi tarafından Ilgın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Konya Numune Hastanesi'ne sevkedilen Sudenaz İnce, buradan da Faruk Sukan Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne gönderildi.

  Hastanede tedavi gören Sudenaz İnce, bayramın üçüncü günü fenalaşıp, kalp atışlarının yavaşlaması üzerine Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Midesi yıkanan Sudenaz, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Küçük Sudenaz’e yapılan otopside yüksek fosfor ve baruttan dolayı zehirlenmesi sonucu öldüğü belirtildi.

  ‘UYGUN TEDAVİ İÇİN GEÇ KALINDI’

  Acılı anne Sevda İnce, Tıp Fakültesi’ndeki doktorların uygun tedavi için geç kalındığını söylediklerini ileri sürdü. İnce, “Seyyar satıcılık yapan kocam Tayfun İnce bayram öncesi Aydın’a gitti. Kızım arkadaşları ile evin önünde oynarken eline geçirdiği çatapatları çikolata zannederek yemiş. Biz çocuğumuzu hemen hastaneye kaldırmamıza rağmen öldü. Benim kızım hep gelinlik giymek isterdi. Yürüyerek gittiği hastanede gelinlik yerine kefen giydi. Tıp Fakültesi’ndeki doktorlar da uygun tedavi için geç kalındığını söyledi. Çocuğumun ölümünde kusur bulunup bulunmadığının araştırılmasını istiyorum” dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı