Gündem Haberleri

  Cihaner'i gözaltına alan polis şefi Erzurum'a atandı

  Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)
  05.05.2011 - 13:12 | Son Güncelleme:

  ERGENEKON soruşturması kapsamında, Özel Yetkili Savcı Osman Şanal ile birlikte 6 Şubat 2010 günü Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’i makamında gözaltına alan Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdür Vekili Murat Günbeyi, Erzurum’a tayin edildi.

  Erzurumlu olan ve AK Parti’den milletvekili aday adayı olabilmek için Erzincan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdür Vekili görevinden istifa eden Murat Günbeyi, Erzurum’daki 6 kişilik aday listesine giremeyince Nisan ayı sonunda Erzincan’daki eski görevine döndü. 29 Nisan günü Emniyet Genel Müdürlüğü’ne Erzurum’a tayin için başvuran Günbeyi’nin isteği kabul edildi. Murat Günbeyi, önümüzdeki günlerde Erzincan’daki görevinden ayrılarak Erzurum’daki görevine başlayacak.

  Erzurum’a ataması yapılan Murat Günbeyi, Erzurum Özel Yetkili Savcılığı tarafından Erzincan’da yürütülen Ergenekon soruşturması kapsamında operasyonların başındaki isim olarak dikkat çekmiş, bir çok kişiyi gözaltına aldıktan sonra Özel Yetkili Savcı Osman Şanal ile birlikte 16 Şubat 2010 tarihinde eski Başsavcı İlhan Cihaner’i makamında gözaltına alan ekipte yer almıştı.

  CİHANER GÖZALTINA BÖYLE ALINMIŞTI / FOTO GALERİ

  CİHANER'İN GÖZALTI ANI / WEB TV

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı