GeriGündem Cihaner dosyası "Islak İmza"yla birleştirilmeyecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cihaner dosyası "Islak İmza"yla birleştirilmeyecek

Yargıtay : Başsavcı İlhan Cihaner dosyası ile Dursun Çiçek dosyasının birleştirilmesine gerek yok.

Yargıtay'ın "birleştirmeye gerek yok" dediği Cihaner ve Çiçek dosyalarını İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin 2 üye hakimi başkanın ‘muhalefet şerhiyle’ incelemeye aldı.

Yargılamayı etkileme’ soruşturması kapsamında teknik takibe takılan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şengün, teknik takibi yapan yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Dursun Çiçek dava dosyası ile birleştirilmesine karar verdiği Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’in dosyasını incelemeye aldı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün, basına mensuplarına yaptığı açıklamada Dursun Çiçek dava dosyasının bugün Yargıtay’dan geldiğini söyledi. Bununla birlikte Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nin Cihaner dosyalarının birleştirme kararını da gönderdiğini belirten Şengün, “Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nin ‘Cihaner ile Çiçek dosyalarının birleşmesine gerek yok’ yazısı da geldi. Dosyayı incelemeden gönderilmesini istiyor. Ben Cihaner dosyasının incelenmeden gönderilmesi yönünde görüş bildirdim. Üye hakimler ise dosyayı incelemeye aldı. Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin birleştirme kararını inceleyecekler." dedi.

HAFTA SONUNU KADAR KARARIN ÇIKMASI BEKLENİYOR

Yargıtay'ın "birleştirmeye gerek yok" kararı verdiği Cihaner ve Çiçek dosyalarını İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2 üye hakimi Sedat Sami Haşıoğlu ve Hasan Hüseyin Özese başkanın muhalefet şerhiyle incelemeye aldı. Mahkemenin bu hafta kararını vermesi bekleniyor.

TEKNİK TAKİBE SUÇ DUYURUSU

Öte yandan Savcı Zekeriya Öz tarafından yürütülen ‘adil yargılamayı etkileme’ soruşturması kapsamında teknik takibe takılan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şengün’ün, bu teknik takibi yapan yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle