Gündem Haberleri

  Çığda ölenlerin cenazeleri ailelerine teslim edildi

  NİĞDE (A.A)
  12.02.2006 - 11:39 | Son Güncelleme:

  Niğde Aladağlar Demirkazık'ta çığ düşmesi sonucu hayatını kaybeden 4 dağcı öğrencinin cenazeleri, ailelerine teslim edildi.

  Aladağlar'da çığ düşmesi sonucu ölen Hacettepe Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi Bahar Ünal, Nilgün Acar, Zümrüt Işık ve Soner Kolçak'ın cenazeleri, yakınları tarafından Niğde Devlet Hastanesi morgundan alındı.

  Niğde Valiliği'nce tahsis edilen ambulanslara konulan Bahar Ünal'ın cenazesi Rize'ye, Nilgün Acar'ın cenazesi İzmir'e, Zümrüt Işık'ın cenazesi Ankara'ya, Soner Kolçak'ın cenazesi de Zonguldak'a gönderildi. Öğrenci grubunun diğer üyeleri Çağrı Ümüray, Reyhan Sönmez, Altun Özcan, Barış Ateş, Derviş Kızıltepe, Selahattin Gönen, Filiz Saral, Dilşat Üçöz, Serpil Baybörü ve Hakan Moda'nın da Niğde'de sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Ankara'ya gönderildikleri belirtildi.

  Aladağlar'da bulunan Büyük Demirkazık ve Küçük Demirkazık dağları arasındaki Karayalak Vadisi Çelikuyduran bölgesinde çığ düşmesi sonucu, 4 öğrenci yaşamını yitirmişti. Çığ altında kalan 4 öğrencinin cesetleri, jandarma helikopteriyle bulunmuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı