Gündem Haberleri

  Çığ ve dona dikkat

  Hürriyet Haber
  14.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren iyice düşeceğini belirten meteoroloji yetkilileri don uyarısı yaptı. Özellikle Doğu Anadolu’da yoğun kar yağışı çığ tehlikesini artırdı.

  METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yola çıkacakları kış şartları konusunda uyararak don ve çığ tehlikesine dikkat çekti. Yüzlerce köy yolunun kardan kapalı olduğu bölgedeki yoğun kar yağışının çığ olasılığını artırdığını belirten yetkililer, bu konuda dikkatli olunmasını istedi.

  HAVA SOĞUYACAK

  Soğuk havanın hafta ortasından itibaren etkisini arttıracağı bildirildi. Uyarıda bugün ve yarın gece Marmara, Ege, Karadeniz kıyılarıyla Akdeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde hafif, yüksek kesimlerinde orta kuvvette don olayı beklendiği kaydedildi. Don tehlikesi nedeniyle narenciye üreticileri ile muz, sebze, fındık yetiştiricileri ve seracıların gerekli tedbirleri almaları istendi.

  KARADENİZ DONDU

  Aralıksız olarak 2 günden bu yana süren kar yağışı nedeniyle bir çok kişi zor durumda kalırken soğuk havanın etkisiyle Karadeniz de bazı sahillerde buz tuttu. Samsun’da sahil yolu kenarındaki denizin kıyıdan yaklaşık 2 bin metrekarelik alanı dondu.

  GÖLLER YÜKSELECEK

  Ankarada gece görülen şiddetli soğuk nedeniyle Mogan ve Eymir gölleri buz tuttu. Gölbaşı Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak, ciddi çevre sorunlarıyla baş başa kalan ve su seviyeleri düşen bu göllerdeki su düzeyinin buzların çözülmesiyle birlikte artacağına işaret etti.

  Çorum’da, kar yağışı nedeniyle merkezdeki okullarda 1 gün, merkeze bağlı belde ve köylerde de 20 Şubat’a kadar eğitime ara verildiği bildirildi.

  Kardan tünel açtılar

  Tunceli-Erzincan karayolunun 40’ıncı kilometresine önceki akşam düşen çığ, yolun trafiğe kapanmasına neden oldu. Yolda bir kar dağı oluştu. Karayollarına ait iş makineleriyle kar kitlesi içinde tünel açma çalışmalarına başlandı. Karayolları Tunceli 82’inci Şube Şefi Aydoğan Ergün, ’En az 150 metre genişliğinde 20 metre yüksekliğinde bir kar kitlesi var’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı