Gündem Haberleri

  Çığ düştü, Adıyaman-Gölbaşı yolu 2 saat kapalı kaldı

  A.A.
  09.02.2006 - 11:45 | Son Güncelleme:

  Adıyaman'da sağanak yağış sonrasında meydana gelen heyelan nedeniyle Adıyaman-Gölbaşı karayolu 2 saat süreyle ulaşıma kapandı, çok sayıda ev ve işyerini su bastı.

  2 günden bu yana devam eden sağanak yağış sonucunda Karadağ'dan gelen sel suları, kentin Yenimahelle, Karapınar, Cumhuriyet, Kayalık, Fatih ve Malazgirt mahallelerinde 200 kadar ev ve işyerini bastı.
  Adıyaman-Gölbaşı karayolunun 20. kilometresinde meydana gelen heyelan nedeniyle de karayolu 2 saat süreyle araç trafiğine kapandı. Karayolu, yürütülen çalışmalar sonucunda yeniden ulaşıma açıldı.

  Vali Halil Işık'ın başkanlık ettiği kriz masasının aldığı kararlar doğrultusunda, Adıyaman Belediyesi, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü, DSİ ve Sivil Savunma personelinden oluşan yaklaşık 100 kişilik ekip, sel sularından etkilenen mahallelerdeki vatandaşların yardımına koştu.

  Vali Işık, yaptığı açıklamada, sel nedeniyle evleri oturulamayacak hale gelen vatandaşları, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun yurdunda barındırmak için hazırlıklar yaptıklarını, kamu kuruluşlarına ait misafirhaneleri de aynı amaçla hazır beklettiklerini söyledi.

  Çok sayıda sel baskını ihbarı aldıklarını ve aldıkları ihbarları titizlikle değerlendirdiklerini ifade eden Işık, “Şu ana kadar ölen ya da kaybolan vatandaşımız yok. Tüm imkanlarımızı sel nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlarımız için seferber etmiş durumdayız. Hasar tespit çalışmalarına kurtarma çalışmalarının ardından başlayacağız” dedi.
  Işık, selden okulların ve diğer bazı kamu hizmet binalarının da etkilendiğini belirterek, sel baskını ve kurtarma çalışmalarına ilişkin Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nı düzenli olarak bilgilendirdiklerini kaydetti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı