Gündem Haberleri

  'Çifte standartlı ve art niyetli'

  Umut ERDEM/ANKARA
  30.05.2017 - 23:45 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, NATO Zirvesi’nde alınan kararları eleştirerek, “Türkiye’nin, ‘Rakka operasyonunda PKK-PYD-YPG kullanılmasın’ önerisinin reddi, çifte standart ve art niyetliliktir” tepkisini gösterdi. Bahçeli, partisinin grup toplantısında özetle şunları söyledi:

  GÜNDEMDE PKK-PYD-YPG YOK
  “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 25 Mayıs’ta Brüksel’de katıldığı NATO Zirvesi’nde aklımızın yatmadığı, ister istemez ‘acaba’ diye sorguladığımız bazı kararlar alınmıştır. Bu kararlardan en önemlisi NATO’nun IŞİD’le mücadeleye katılacak olmasıdır. Türkiye’nin uzun bir süredir dillendirdiği bu seçenek, ilk bakışta oldukça olumlu ve isabetli değerlendirilecektir. Bizim kanaatimiz de bu yöndedir. Ancak NATO’nun yalnızca IŞİD’e odaklanması, Rakka operasyonu için daha çok hava desteği sağlamayı öne alması, ayrıca istihbarat toplanması ve paylaşılmasıyla askeri faaliyetlerinin sınırlı kalacak olması kuşku ve kaygılarımızı arttırmaktadır. Gündemde PKK-PYD-YPG yoktur. Türkiye’nin, Rakka operasyonunda PKK-PYD-YPG’nin kullanılmaması önerisinin reddi kabul edemeyeceğimiz çifte standart ve art niyetlilik olarak yorumlanmalıdır.

  CİDDİ BEDELLERİ ORTAYA ÇIKARACAK
  ABD’nin Rakka operasyonunda PKK-PYD-YPG ile aynı cephede yer alması, bundan da tavize yanaşmaması çok ciddi sonuç ve bedelleri ortaya çıkaracaktır. Şimdi de bu cepheye NATO girmiştir hem de Türkiye’nin karşı çıkışına rağmen. NATO’nun Rakka operasyonuna katılması, PKK-PYD-YPG’ye bir yönüyle destek, değilse bile eylem ve emellerine göz yumması anlamına gelecektir. Türkiye’nin NATO’nun ikinci büyük ordusuna sahip olduğu gerçeği ortada dururken, adeta ülkemize meydan okur gibi 65 yıllık bir ortaklık ve üyelik hukukunu yok saymak kesinlikle küstahlıktır. Üye devlet olmamızın hiç mi saygınlığı veya yaptırımı, hadi bunları da geçtik hiç mi hatırı yoktur? PKK’lı, YPG’li teröristler dağda bayırda kelebek peşinde koşan, çiçek böcek seven, papatya toplayıp fal açan, piknik yapıp mangal ziyafeti düzenleyen cici çocuklar değil; basbayağı canidir, bal gibi haindir, tartışmasız şerefsizdir, hepsi birden insanlığa kastetmiş düşmanlardır.”

  'ASIL OLAN HAYATTIR HAYAT DA BEŞİKTAŞ'TIR'
  MHP Lideri Bahçeli grup konuşmasında, şampiyonluğundan dolayı Beşiktaş’ı tebrik ederek şöyle konuştu: “Bir Beşiktaşlı olarak elbette şampiyonluktan sevinç duydum. Kara Kartal Türk sporunun renkleri siyah beyaz olan yüz akı, iftihar edilecek kulüplerinden birisidir. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün futbolcularını, teknik heyetini, yağmurda çamurda, karda kışta, iyi günde kötü zamanda destek ve tezahüratlarıyla takımlarını yalnız bırakmayan taraftarlarımızı, özellikle de Çarşı’yı içtenlikle tebrik ediyorum. Taraftarlarımızın bir sözüyle konuşmamı noktalıyorum: Asıl olan hayattır, hayat da Beşiktaş’tır.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı