Gündem Haberleri

  Çifte infazı 17’lik erkek kardeş yapmış

  Taylan YILDIRIM İZMİR, (DHA)
  19.02.2005 - 02:03 | Son Güncelleme:

  Pusu kurularak öldürülen çiftin katil zanlısı olarak kadının 17 yaşındaki erkek kardeşi yakalandı. Ailesi tarafından infaz öncesi Adana’ya çağrıldığı belirlenen katil zanlısı, suçunu itiraf etti.

  İZMİR’in Buca İlçesi’nde, eğlence dönüşü apartmanın önünde kurşunlanan hayat kadını Songül Fıratoğlu (32) ve eski eşi Çetin Satık’ı (47) öldürdükten sonra Yenişehir Semti’nde olayda kullanılan iki ruhsatsız tabancayla yakalanan Songül’ün kardeşi 17 yaşındaki M.F. tutuklandı.

  Aile Adana’ya çağırdı

  Antalya’da garsonluk yaparken ailesi tarafından Adana’ya çağırılan M.F.’nin, ardından cinayet için İzmir’e gönderildiği belirlendi. M.F.’nin ifadesinde, ‘Ablam annemi arayıp başka işlerde çalıştığını söylerdi. Altı ay kadar önce genelevlerde çalıştığını öğrenince çok üzüldüm. Yakınlarımız ve komşularımız bana farklı gözlerle bakmaya başladı. Adana’dan İzmir’e geldim. Adresini belirledikten sonra da gece gelmelerini bekledim. Ablam apartmanın önüne geldiği sırada göz göze geldik, beni tanıdı ama konuşmasına izin vermedim, silahımı peş peşe ateşledim. Bana korkulu gözlerle baktı ama tetiğe bastım. Kaçmaya çalışan eniştemi de öldürdüm’ dediği açıklandı. Yaptığından pişman olmadığını söyleyen M.F., olayda tek başına olduğunu iddia ederken, aile meclisi kararıyla gerçektirildiği sanılan infazın soruşturması devam ediyor. Songül Fıratoğlu’nun 4’ü erkek 10 kardeşi bulunuyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı