Gündem Haberleri

  Çifte cinayet planı, polisin engeline takıldı

  Soner KOCAER/ ANTALYA, (DHA)
  08.07.2007 - 10:10 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'da uyuşturucu ticareti yapan şebeke mensuplarının telefon konuşmalarını kaydeden polis, çifte cinayet planını ortaya çıkartarak önledi. Şebekenin 7 üyesi, Burdur'un Bucak İlçesi'ne cinayet işlemeye giderken yakalandı.

  Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 6 aydır uyuşturucu ticareti yapan ve geçen yıl 5 kilogram esrarla yakalanıp cezaevinde bir süre kaldıktan sonra serbest bırakılan zehir tacirlerini izlemeye aldı. Polis, Hamit E., Mahmut E., Ahmet B., Murat E., İbrahim B., Ramazan E. ve Mehmet Şah B. adlı 7 uyuşturucu satıcısının telefonlarını dinlemeye aldı.

  Çete üyelerinin, bir gece kendi aralarında yaptıkları cep telefonu görüşmesinde cinayet planı yaptıkları ortaya çıktı. 2 çete üyesinin, Burdur'un Bucak İlçesi'nde oturan 92 yaşındaki A.D. ve aynı yaştaki eşi S.D.'yi öldürüp para ve değerli eşyayı gasp etmeyi planladıkları, telefon konuşmalarından saptandı. Polis, bir saat sonraki bir görüşmede de cinayetin bir gün sonra saat 10.00'da Bucak'ta işleneceğini öğrendi.

  Harekete geçen ekipler, yaşlı çifti öldürmeye giden 7 kişilik uyuşturucu şebekesini, Burdur il sınırında yakalayarak gözaltına aldı. Sorgulanmak üzere Narkotik Büro Amirliği'ne götürülen zanlılar, ifadelerinin ardından tutuklanma istemiyle adliyeye sevk edildi.
  Zanlılardan Hamit E., Mahmet E., Ahmet B. ve Murat E. tutuklanırken diğer 3 zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
  Çete üyelerinin öldürmeyi planladıkları yaşlı karı- koca ise olaydan haberdar edilmedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı