Gündem Haberleri

  Çiçek: Terörle Mücadele Yasası bayramdan sonra

  Hürriyet Haber
  07.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Terörle Mücadele Yasa Tasarısı’na son şeklinin bayramdan sonra verileceğini, hazırlık biter bitmez de tasarının TBMM’ye gönderileceğini açıkladı.

  Çiçek, daha önce kamuoyuna "Böyle bir yasaya gerek yok" şeklinde mesajlar vermişti. Bu nedenle bu açıklaması, askıya alınan yasanın Genelkurmay ve Emniyet kanadının ısrarı ile çıkarılacağı şeklinde yorumlandı. Çiçek, bir televizyon kanalının canlı yayınında konuya ilişkin soruyu şöyle yanıtladı:

  "Askeri kanat, polis ve MİT’in terörle mücadele konusundaki istek ve talepleri daha önce gelmişti. Başbakanlık bünyesinde bu konudaki çalışmalara bayramdan sonra son şeklini vereceğiz. Terörle mücadele konularında çok değişik toplantılar yapılıyor, yapılacak. Hazırlık biter bitmez Meclis’e gönderilecektir."

  301 DEĞİŞMEYECEK

  Çiçek, "Türklüğe haraketi"
  düzenleyen TCK’nın 301. maddesine ilişkin sorular üzerine de, uygulamadaki her farklılıktan dolayı yasa değişikliğine gidilemeyeceğini söyledi. Çiçek, 301. madde ile ilgili kesinleşmiş bir mahkumiyet kararının olmadığını vurguladı.

  PAMUK 7 ŞUBAT’TAN ÖNCE

  Yazar Orhan Pamuk’un yargılandığı davada istenen izinle ilgili olarak da Çiçek, duruşmanın yapılacağı 7 Şubat gününden önce bu konudaki kararı vereceğini söyledi. Çiçek, "Çünkü 7 Şubat’ta yargılama ona göre devam edecek ya da etmeyecek" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı