Gündem Haberleri

  Çiçek: Şerefim önce gelir

  Hürriyet Haber
  06.11.2009 - 11:38 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek TOKİ’den ihalesiz iş aldığı iddia edilen damadını Meclis’te ihbar etti.

  Cemil Çiçek’in kızı İclal Cicioğlu ile damadı Zeynel Anıl Cicioğlu’nun TOKİ’den ihalesiz bir iş aldığı, yaklaşık 2 milyon liralık işin, taşeron firmaya 300 bin liraya yaptırıldığı, böylece 2 milyon liralık işten Çiçek’in damadı ve kızının 1.5 milyon lira kazandığı iddia edilmişti. CHP’li Osman Kaptan, Meclis Plan Bütçe Komisyonu’nda Çiçek’e “Bu nedir” diye sordu. İşi aslında başka bir firmanın aldığını ama bitiremediğini söyleyen Çiçek, “TOKİ, tasfiye yerine aynı şartlarla işin bitirilmesine karar vermiş, öyle alınmış” dedi. Allah’tan tek isteğinin “Kızılay’da gezerken ‘bu hırsız, şu soysuz gidiyor’ denilmemesi” olduğunu ifade eden Çiçek, şöyle devam etti: “Suç ve ceza şahsidir. Benim şerefim, benim evlatlarımdan, yakınlarımdan önde gelir. Benim yakınlarıma bırakacağım tek şey, temiz, dürüst bir geçmiştir. Buna en ufak bir helal getirecek olursa gereğini ben yaparım. Bir siyasetçinin bunu ötesinde verebileceği başka da teminat yoktur. Bu konuşmamı da ihbar kabul etsinler. Gerekirse yazılı olarak da yapmaya hazırım. Bir kanunsuzluk varsa savcıların harekete geçmesi gerekir. Geçmedilerse ihbar ediyorum.”

  “Buradan ihbar ediyorum” sözünü birkaç kez yineleyen Çiçek, iddiayı gündeme getiren vekile de bir öneride bulundu. “Şimdi buradan çıkalım Ankara Savcılığı’na gidelim. Dilekçeyi de ben yazayım. Kim hukuksuzluk, namussuzluk yaptıysa, sonuna kadar hesabını versin. Hangi yöntemle ortaya çıkacaksa ben varım” dedi.

         

    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı