GeriGündem CHP'ye bin kişi daha katıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP'ye bin kişi daha katıldı

SHP'den ayrılan aralarında Ankara il başkanı ile Çankaya, Sincan, Mamak, Etimesgut ve Keçiören ilçe başkanlarının da bulunduğu 1000 üye CHP'ye katıldı.

Ekin Tiyatrosu'nda düzenlenen törene, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Tekin Bingöl ve Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı da katıldı. Partiye yeni katılanlara hitaben konuşan CHP Genel Sekreter Yardımcısı Bingöl, Türkiye'de 17 Mayıs 2010 tarihinin yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu, ülkenin her tarafında müthiş bir coşku ve heyecan yaşandığını belirterek, “AK Parti hükümetinden dolayı toplumun her kesiminin umutsuz olduğunu” ileri sürdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıklamasıyla tüm Türkiye'de yeniden bir umut doğduğunu ifade eden Bingöl, “Artık Türkiye'de bir umut var, yeniden onurlu bir ülkenin yurttaşları olma özlemeni gerçekleştirecek bir lider ve bir parti var. Biz uzun bir yürüyüşe çıktık. Bu uzun yürüyüşü iktidar koşusuyla taçlandıracağız” dedi.

Partiye yeni katılanlarla bütünleşerek ülkenin karanlıktan aydınlığa çıkmasını sağlayacaklarını anlatan Bingöl, “Aranızda tanıdık arkadaşlarım var. Geçmiş dönemde birlikte siyaset yaptık. Ayrılıklar hüzün verir ama yeniden buluşmalar heyecan vericidir. Şimdi hep birlikte yeniden o heyecanı yaşıyoruz. Ankara siyasetinde müthiş bir heyecan fırtınası yaratacağımıza eminim” diye konuştu. Bingöl, Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinde pek çok kişinin CHP'ye katılımı için tören düzenlendiğini kaydetti.

CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı, partide yaşanan değişimin heyecan yarattığını, CHP saflarına katılmak isteyen üyelerin olmasından memnuniyet duyduğunu belirterek, kayıt işlemlerinin ilçe başkanlıklarına gidilerek yapılmasının uygun olduğunu söyledi. SHP eski Ankara İl Başkanı Celalettin Koç da, Türkiye'nin içinde bulunduğu bunalım nedeniyle solda birliğin şart olduğunu düşünerek partiden istifa ettiklerini bildirdi.

Koç, “Biz sosyal demokratlar artık başka bir arayış içerisinde değil, Cumhuriyetin değerlerini, hukukun üstünlüğünü, laikliği, çağdaşlığı yeniden inşa etmek için CHP saflarında yer almaya karar verdik” dedi.Konuşmaların ardından, Bingöl, başta Yıldızlı ve Koç olmak üzere bazı üyelere CHP rozeti taktı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle