Gündem Haberleri

  CHP’nin yeni sözcüsü Bülent Tezcan kimdir?

  Hürriyet Haber
  10.05.2017 - 13:52 | Son Güncelleme:

  CHP’nin yeni sözcüsü Bülent Tezcan oldu. Selin Sayek Böke’nin yerine gelen Bülent Tezcan, CHP'de Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıydı. Peki, Bülent Tezcan kimdir, kaç yaşında?

  Türk siyasetçi Bülent Tezcan, 18 Mayıs 1965 yılında doğdu. 30 Temmuz 2012 tarihinden beri Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Bülent Tezcan, 2011 yılından beri yapılan tüm genel seçimlerde CHP Aydın milletvekili olarak meclise girmiştir. Bülent Tezcan 18 Mayıs 1965 tarihinde Samsun'un Havza ilçesinde doğdu. Babasının adı Ferhat, annesinin adı Hanım'dır. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

  1990 yılından itibaren Aydın'ın Kuşadası ilçesinde serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Çok sayıda demokratik kitle örgütünde üye ve yönetici olarak çalıştı. Kuşadası İlçe Başkanlığı ve iki dönem Aydın İl Başkanlığı görevlerini sürdürdü. Evli ve iki çocuk babası olan Tezcan, orta düzeyde İngilizce bilmektedir. İlk defa 2011 Türkiye genel seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın milletvekili olarak meclise giren Tezcan, 30 Temmuz 2012 tarihinde CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden sorumlu genel başkanlığı görevine başladı. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar CHP Aydın milletvekili olarak meclise girdi. Anayasa Komisyonu üyesidir. Ayrıca Adalet Komisyonu üyeliği de yaptı.  24. Dönemde Aydın Milletvekili seçilen ve Adalet Komisyonu Üyeliği yapan Bülent Tezcan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı