Gündem Haberleri

  CHP'nin yargıda belge iddiaları: Nasıl avukatlık yapmış?

  AA
  22.06.2017 - 21:52 | Son Güncelleme:

  CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Adalet Yürüyüşü'nün sekizinci gününün sonunda Yeniçağa ilçesi girişindeki kampta basın toplantısı düzenledi. Toplantıda yargıda belge iddiaları ve o iddialara AK parti'li hayati Yazıcı'nın cevabını değerlendiren Tezcan, 'Şimdi ben merak ediyorum, Hayati Yazıcı avukatlık yaptı, nasıl yaptı?' dedi.

  Tezcan, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki yürüyüşünün sekizinci gününün sonunda, Yeniçağa ilçesi girişindeki kampta düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın açıklamalarını değerlendirdi.

  "Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğinin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına talimat gönderdiği" iddiasını tekrarlayan Tezcan, "Sadece Hayati Yazıcı'dan değil, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından da aynı çerçevede bir açıklama gelmiş. Demek ki şaşırdılar, hangi kılıfı uyduracaklarının derdine düşmüşler." diye konuştu.

  Tezcan, söz konusu dilekçenin başında "gizli" ibaresinin yer aldığını söyleyerek, şunları kaydetti: "Şimdi ben merak ediyorum, Hayati Yazıcı avukatlık yaptı, nasıl yaptı? Eğer hal böyleyse Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının açıklaması da şikayet dilekçesidir bu çerçevede. Bütün avukat meslektaşlarıma çağrı yapıyorum. Ben de bir avukatım, uzun yıllar avukatlık yaptım. Bundan sonra savcılıklara verdikleri dilekçelerde sonuç bölümünde kanuni gereğini ifa edin, sonuçtan da tarafıma bilgi verin desinler. Hiçbir savcı alıp o dilekçeleri işleme koymaz."

  CHP'nin Milletvekili Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki yürüyüşüne yönelik farklı tartışmaları açmaya çalışanların olduğuna dikkati çeken Tezcan, buna fırsat vermeyeceklerini ve adaleti yok edenlere karşı her alanda adalet istediklerini kaydetti. Tezcan, "İstanbul'da çok büyük bir buluşmayla adalet özlemini dile getiren bütün vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz ve o büyük buluşmada daha yüksek sesle adalet talebini güçlendireceğiz." dedi.

  Başbakan Yıldırım'ın "Yargı çeşitli şekillerde maalesef zemin ve güven kaybetti. Şimdi artık bunu da yeniden tesis etme zamanıdır." şeklindeki açıklamasını anımsatan Tezcan, "Samimilerse çağrım çok açık. Gelin anayasada son yaptığınız değişikliklerde yargıyı bozan, iğfal eden düzenlemeleri hep beraber kaldıralım, bağımsız bir yargı kuralım. Bakalım yanaşacaklar mı?" değerlendirmesinde bulundu.

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, yağmur altında yürüdüCHP lideri Kılıçdaroğlu, yağmur altında yürüdü

  CHPden yargıda belge iddialarıCHP'den yargıda belge iddiaları

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı