GeriGündem CHP'nin kedisi Şero'dan YSK Başkanı'na cevap
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  22
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP'nin kedisi Şero'dan YSK Başkanı'na cevap

CHP'nin kedisi Şero'dan YSK Başkanı'na cevap
refid:28734135 ilişkili resim dosyası

"Kedileri topladık. Kedi kalmadı" diyen Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven'e, CHP'nin kedisi Şero'dan cevap var.

Şero, twitter hesabından paylaştığı mesajda, YSK Başkanı'na "ben buradayım. Hadi gel topla" yanıtını verdi.

Trafoya giderken görüntüsünü de yayınlayan Şero, ardından da "trafoda yine çok yoruldum" mesajını paylaştı.CHPnin kedisi Şerodan YSK Başkanına cevap

YSK BAŞKANI "KEDİLERİ TOPLADIK" DEMİŞTİ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, son dönemde kamuoyunda tartışılan, 7 Haziran seçimlerinde elektrik kesintileri yaşanması ihtimaline karşı, "Kedileri topladık. Kedi kalmadı" esprisini yapmıştı.

Güven, Okan Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada, siyasi partilerin sandıklarına sahip çıkmaları halinde sandığın başında oldukları sürece sonuçların değişmesi diye bir şeyin söz konusu olamayacağını söylemişti. Son zamanlarda sık sık tekrarlanan elektrik kesintileriyle ilgili de espri yapan Güven, “Kedileri topladık, kedi kalmadı” ifadesini kullanmıştı.

CHPnin kedisi Şerodan YSK Başkanına cevap


ENERJİ BAKANI "KEDİ GİRDİ" DEMİŞTİ

Kedilerin, elektrik kesintileri ile birlikte anılmalarının yolunu ise, bizzat Enerji Bakanı Taner Yıldız açmıştı.

Yıldız, geçen seçimlerde yaşayan elektrik kesintileri konusunda yaptığı açıklamada, kesintilerden birinin nedeni olarak "trafoya kedi girmiş" ifadesini kullanmıştı.

Yıldız'ın bu açıklaması, sosyal medyada büyük yankı bulmuş, Yıldız ve trafolara giren kediler konusunda, sayısız caps yayınlanmıştı.

CHP'NİN "ALKIŞLIYORUZ" REKLAMI İLE KEDİLER YİNE GÜNDEME

Seçimlerde elektrik kesintilerine ilişkin tartışmalar, son dönemde yayınlanmaya başlanan CHP'nin "milletçe alkışlıyoruz" reklamında, trafonun önünden geçen bir kediye yer vermesi ile yeniden alevlenmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle