Gündem Haberleri

  CHP'nin 'Adalet Yürüyüşü'nde 6'ncı gün

  Rıfat BAŞARAN - Selahattin SÖNMEZ/Hürriyet, DHA
  20.06.2017 - 09:01 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için başlattığı 'Adalet Yürüyüşü' 6. gününü tamamladı. Yürüyüşe CHP eski Genel Başkanı ve Gazeteci Altan Öymen de katıldı. Bugün 85 yaşına giren Altan Öymen’in doğum günü olduğu, parti otobüsünden anons edilince CHP’li milletvekilleri ve partililer Öymen’i alkışlarla kutladı. Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüşü’nde 7. güne yarın saat 08.30'da Ankara-Bolu il sınırında Yayla Mokamp Tesisleri'nden başlayacağı öğrenildi. Öte yandan Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikaların da yarın yürüyüşe katılacağı öğrenildi.

  CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 'Adalet Yürüyüşü'nün 6’ncı günü saat 08.10’da konaklamanın yapıldığı Kızılcahamam’a bağlı Bulak Köyü’nden başladı. Yürüyüşe; Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaoğlu, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, milletvekilleri, belediye başkanları ve işçilerden oluşan yaklaşık 3 bin kişi katıldı. 

  YAN YANA YÜRÜDÜLER

  Yürüyüşün başlamasından yaklaşık 1 saat sonra konvoya CHP’nin eski Genel Başkanı ve Gazeteci Altan Öymen de katıldı. Öymen ve Kılıçdaroğlu, selamlaştıktan sonra birlikte yan yana yürüdü.

  Kılıçdaroğlu yürüyüşe ara verdi, parti grubuna seslendiKılıçdaroğlu yürüyüşe ara verdi, parti grubuna seslendi

  Yaklaşık 6 kilometrelik yürüyüşün ardından grup, Çamlıdere mevkisinde öğle molası verdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, burada istirahat etmek için karavanına geçti. Bu sırada, parti otobüsünden Altan Öymen’in bugün doğum günü olduğu CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba tarafından anons edildi. CHP’li vekiller ve partililer, alkışlarla Öymen’in doğum gününü kutladı.

  ÖYMEN: 85 YAŞIMA BASTIM

  ’Adalet Yürüyüşü Anı Defteri’ni imzalayan Altan Öymen, kendisine yapılan doğum günü sürprizi hakkında basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Öymen, "Nezaketen yaşımı soran pek olmuyor ama Bugün 85 yaşıma bastım. Bugüne bu arkadaş topluluğu içinde, böyle bir vesile ile bulunduğum için de çok mutluyum" dedi.

  CHPnin Adalet Yürüyüşünde 6ncı gün

  Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nde bir süre eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile el ele yürüdü

  "BU YOLUN SONUNDA İNŞALLAH TÜRKİYE’YE DEMOKRASİ GELECEĞİNE İNANIYORUM"

  ’Adalet Yürüyüşü’ üzerine de açıklamalarda bulunan Öymen, Anayasa’nın 34’üncü maddesini hatırlatarak, şunları söyledi: "Burada herkesin gösteri, yürüyüş yapma hakkının kullanılması vardır. Buraya katılan bütün arkadaşlarımı tebrik ederim. Bu yolun sonunda da inşallah Türkiye’ye demokrasi geleceğine inanıyorum"

  Öte yandan Jandarma ekipleri, yol boyunca geniş güvenlik önlemleri alarak, yürüyüşün güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağladı. Yolda konvoya katılanlar, Kılıçdaroğlu’na sevgi gösterilerinde bulundu. 

  CHPnin Adalet Yürüyüşünde 6ncı gün

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, öğle molasının verildiği Çamlıdere yol ayrımında kurulan platformda, 26’ncı Dönem 34’üncü toplantı kapsamında grup konuşması yapacak.

  CHPnin Adalet Yürüyüşünde 6ncı günKılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ’Adalet Yürüyüşü’nün 5’inci günü, dün saat 17.00 sıralarında Kızılcahamam’a bağlı Bulak Köyü’nde sona erdi. Kılıçdaroğlu burada, ailenin daveti üzerine 59 yaşındaki Turgut Köprücüoğlu’nun evine, iftar yemeği için konuk oldu. Kılıçdaroğlu, yemek yiyip sohbet ettikten sonra teşekkür etti ve dinlenmek için karavanına döndü.

  CHPnin Adalet Yürüyüşünde 6ncı gün
  Yürüyüşü Hürriyet'ten Rifat Başaran ve Selahattin Sönmez takip ediyor...

  Kılıçdaroğlunun Adalet Yürüyüşünde 5. günKılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'nde 5. gün

  Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşünün 4. günündeKılıçdaroğlu 'Adalet Yürüyüşü'nün 4. gününde

  Son dakika… Doktor muayene etti, Kılıçdaroğluna özel program çıkardıSon dakika… Doktor muayene etti, Kılıçdaroğlu'na özel program çıkardı

  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandıKılıçdaroğlu'nun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandı

  İşte Kılıçdaroğlunun ilk gün yürüdüğü yol... Yürüyüş kaç gün sürecekİşte Kılıçdaroğlu'nun ilk gün yürüdüğü yol... Yürüyüş kaç gün sürecek?

  CHPden adalet yürüyüşüCHP'den 'adalet' yürüyüşü

  CHPnin Adalet Yürüyüşünde 6ncı gün

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (20.06.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı