Gündem Haberleri

  CHP'liler Taksim'e yürüdü

  Özgür ALTUNCU - Murat DELİKLİTAŞ / İSTANBUL (DHA)
  10.01.2012 - 11:27 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul İl Örgütü, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açılan soruşturmayı protesto etmek için tünelden Taksim Meydanı'na kadar yürüdü.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nın fezleke hazırlaması, CHP’lileri sokağa döktü. CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın çağrısıyla Beyoğlu Tünelde toplanan binlerce partili sloganlar eşliğinde İstiklal caddesinden yürüyerek Taksim’e çıktı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının bulunduğu "Dokunma Yanarsın" yazılı bir pankart taşıyan partililer, "Faşizme karşı omuz omuza", "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" sloganları attı.

  CHP'LİLER 'KILIÇDAROĞLU'NA DOKUNMA YANARSIN' PANKARTIYLA YÜRÜDÜ / Foto Galeri

  CHP ve Türk Bayraklarıyla Kılıçdaroğlu posterleri taşıyan kalabalık, Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı önünde toplandı. Kalabalık adına açıklamayı, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı yaptı. Öğle ezanı okunurken konuşmasına ara veren Salıcı, "Okyanus ötesi de duysun istiyorum. Eğer Kılıçdaroğlu’na dokunursanız, bu sefer siz yanarsınız. Bu işin nereye gideceğini de kimse bilmez" dedi.

  BOZDAĞ: GENEL KURUL'DA ELE ALINMIYOR


  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu hakkında hazırlanan fezlekeyle ilgili açıklamalarda bulunarak şöyle konuştu:

  "Meclis uygulamaları ortada. Genel Kurul’da ele alınmıyor zaten.  CHP grup toplantılarını mahkeme salonuna döndürdü. Yargı konularında siyasi polemik yaparsak, yargıya ve yargılananlara yanlış yapmış oluruz. Yargılananların tutuksuz olması esastır. Tutuklu yargılama istisna olmalıdır."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı