Gündem Haberleri

  'CHP'liler referandumda sandığa gitmesin'

  ANKA
  13.10.2007 - 16:33 | Son Güncelleme:

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, CHP’lilerden 21 Ekim’de yapılacak cumhurbaşkanlığı referandumunda sandığı gitmemelerini istedi. Özyürek, "Gidenler de hayır oyu vermelidir” dedi.

  Ramazan Bayramı dolayısıyla CHP İstanbul İl Merkezi’nde gerçekleştirilen bayramlaşma törerine katılan Özyürek, CHP'lilerden 21 Ekim'de yapılacak cumhurbaşkanlığı referandumuna katılmamalarını istedi. Özyürek, referanuma katılanların da "hayır" oyu vermesi gerektiğini ifade etti. AKP hükümetinin zam yağmuruna hazırlandığını belirten Özyürek, İstanbul’da suya yapılan yüzde 134’e varan artışla başlayan zamların, elektriğe yapılacak yüzde 15 dolayındaki zam ve sonrasında akaryakıt ürünlerine yapılacak seri zamlarla süreceğini söyledi.

  Özyürek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kızının düğününü iptal etmemesini de eleştirerek şunları söyledi:

  “Türkiye son günlerde şehit üstüne şehit verirken, şehitlerimizin sayıları artık onlarla ifade edilirken, Sayın Cumhurbaşkanının şehitlerin anısına kızının düğününü iptal etmesi gerekirdi. En azından şatafatlı düğünü terk ederek sade bir nikâhı tercih etmeli, böylece şehitlerin anısına saygı göstermeliydi. Ancak Sayın Cumhurbaşkanı bu hassasiyeti göstermemiştir.”

  CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ise CHP iktidara yürüyüşünün belediye seçimlerini kazanmasıyla başlayacağını belirterek, “Bu hareketin başlangıç noktası da İstanbul’dur” dedi. CHP’nin AKP tarafından yağma düzeninin önemli bir kaynağı haline getirilen belediyeleri yeniden halkın hizmetine sokmak için mücadele edeceğini vurgulayan Tekin, “AKP, Bayındırlık Bakanlığı - İstanbul Büyükşehir Belediyesi - TOKİ şeytan üçgeninde yaşanan imar yağmasını yardım paketlerinin arkasına saklıyor. CHP İstanbul Örgütü olarak el ele ortaya koyacağımız politikalarla, dünyanın en önemli kentlerinden biri olan İstanbul’u, AKP'nin rahatça at oynatabileceği bir yer olmaktan çıkaracağız" diye konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı