Gündem Haberleri

  CHP'li vekillerden Yeşil Yol hakkında açıklama

  Hürriyet Haber
  13.07.2015 - 11:11 | Son Güncelleme:

  CHP’li milletvekillerinin saat 11.00 de Çamlıhemşin’ de açıklama yaptı. Basın açıklaması devam ettiği sırada bir grup Çamlıhemşin Kaymakamlığı girişindeki balkona çıkarak pankart asmak isteyen bir gruba güvenlik görevlileri müdahale etti. Bu sırada kısa süreli bir arbede yaşandı. Gerginlik sonrasında basın açıklamasına devam edildi.

  İşte açıklamadan satır başları:

  "Şimdi görüyoruz ki onlar için ayakkabı kutularına saklanacak olan yeşilleri, Ayder'de kendilerine yer bulacak şekilde fütursuz bir dayatmayla yol almaya çalışıyorlar. Elbette b bölgenin sivil toplumu, bölgenin halkının verdiği direniş ayakta alkışlıyoruz.

  Biz de birer Karadeniz milletvekili olarak, Samsun, Sinop, Ordu, Trabzon örgütü olarak yürekten destekliyoruz.

  CHPli vekillerden Yeşil Yol hakkında açıklama

  Burası gerçekten 100 önemli doğa mirasından birisine sahip bir bölge. Burada geçirilmesi istenen yol, valinin anlattığı gibi, Karadeniz insanının zekası alaya alarak yapılacak iş değildir.

  Karadeniz insanının zekası hiç kimsenin aldatmasına izin vermeyecek kadar açık ve nettir.

  Bakınız çok açık. Sayın vali diyor ki, burada hiç asfalt olmayacak. 2600 kilometrelik yolun 1500 kilometresinin asfalt olduğu projede yazılı. Vali diyor ki, ağaç kesilmeyecek. Belli ki vali başka projeye baksın. Gerçek bir doğa katliamı var. Ancak vali, doğa katliamını sadece ağaç olarak algılıyor.

  Yine sayın vali diyor ki, burada 5 tane turistik merkez yapılacak. Projenin üzerinde 40 tane turistik merkez yapılmış. Bunlar kimindir, kimlere satılmıştır?

  Sayın vali diyor ki, yol medeniyettir. Karadeniz de o medeniyeti çok iyi biliyor.

  Bu yol yol değildir. valiye sesleniyoruz, halkın zekasıyla alay etmeye kalkmayın.

  Vali diyor ki, ‘Arabalarına biniyorlar, lüks araçlarıyla buraya geliyorlar’. Sayın vali bilmeli ki burası bir insanlık mirasıdır. Buraya sadece İstanbul'dan Ankara'dan değil dünyadaki insanların gelmeye hakkı vardır. Bu mirasa sahip çıkmak herkesin görevidir.

  Sayın vali bu insanları yargılarken anayasaya bakmalıdır. Bütün yurttaşlarımıza direnme hakkı vermiştir. Bunun için insanlarımız direniyor.

  Kanuna karşı hile yapılarak oluşturulmuş olan bir iki bin altıyüz kilometrelik yol projesi var. Kanuna karşı hile, küçük küçük ihalelerle yapılmıştır.

  Bu anlamda CHP olarak buradaki haklı direnişin yanındayız. Hepsini destekliyoruz. Hukuki ve siyasi desteğiyle yanlarındayız.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı