GeriGündem CHP'li vekiller Meclis'e yürüdü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  119
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP'li vekiller Meclis'e yürüdü

CHP'li vekiller Meclis'e yürüdü
refid:19656960 ilişkili resim dosyası

CHP’li milletvekilleri dokunulmazlıklarının kaldırılmasını içeren dilekçeyi vermek üzere toplu olarak ve alkışlarla Meclis basın giriş kapısından TBMM Başkanlığı'na kadar yürüdü. CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'in TBMM'ye üzerinde “Dokun bana” yazılı bir tişörtle geldiği görüldü.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM Basın giriş kapısında bir grup milletvekili ile düzenlediği basın toplantısında CHP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik dilekçeleri TBMM Başkanlığına vereceklerini açıkladı.

AK PARTİLİ KUZU: "CHP'LİLER ŞOV YAPIYOR"

CHP milletvekilleri, Hamzaçebi ve Tarhan'ın konuşmalarının ardından CHP milletvekilleri, “dokunulmazlıklarının kaldırılması” istemini içeren dilekçelerini sunmak için TBMM Başkanlığına yürüdü. Yürüyüş sırasında alkışlarla protesto gösterisinde bulunan CHP'li milletvekilleri, daha sonra dilekçelerini TBMM Başkanlığına sundu.

TBMM Başkanlığı önüne gelindiğinde CHP Grup başkanvekilleri Hamzaçebi ile Tarhan, dilekçeleri vermek için TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in makamına girdi.

Hamzaçebi, Çiçek'in makamından çıkışta yaptığı açıklamada, CHP'li 132 milletvekillinin dokunulmazlıklarının kaldırılması taleplerini içeren dilekçeleri Çiçek'e takdim ettiklerini söyledi.

Çiçek'in, dilekçeleri ilgili komisyona havale edeceklerini söylediğini aktaran Hamzaçebi, “Gereğini ilgili komisyon takdir edecektir. Sayın Çiçek, CHP'nin tepkisini demokratik ölçüler içerisinde, normal bulduğunu ifade etti. Grubumuzun hassasiyetlerini kendileri anlayışla karşıladılar” diye konuştu.

'Elitaş'a soruyorum: AK Parti'nin bakanları hakkında görevleri nedeniyle fezleke düzenlenmiş mi?'

Bir gazetecinin, “Sayın Mustafa Elitaş, geçerken sizi gördü burada, 'bir bardak suda fırtına koparıyorlar. Bizim Genel Başkanımızın da fezlekesi var' dedi” sözleri üzerine Hamzaçebi, “Elitaş'a şunu sormak isterim acaba Adalet ve Kalkınma Partisinin bakanları hakkında görevleri nedeniyle iktidarları nedeniyle herhangi bir fezleke düzenleşmiş midir? Eğer bağımsız yargı varsa bakanlar hakkında da birçok iddialar var. Bizzat Sayın Başbakan'ın yargıya yönelik cümleleri vardır ama hiçbir savcı harekete geçmek cesaretini gösterememiştir” diye konuştu.

Emine Ülker Tarhan da gazetecilere hitaben, “Sayın Elitaş'a iletin lütfen, İstanbul'da çöreklendirdikleri Beşiktaş dukalığı AKP milletvekillerine bulaştığında kendisiyle bir tekrar konuşalım” dedi.

Bazı CHP milletvekilleri, bekleme sırasında, “Bağımsız yargı istiyoruz”, “Bağımsız adalet istiyoruz' şeklinde slogan attı.

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'in de basın açıklamasına, “Dokun bana” yazılı bir tişörtle geldiği görüldü.

TBMM'DE BİR İLK

CHP'li milletvekillerinin Meclis yerleşkesinde alkışlarla yaptığı yürüyüşün Meclis tarihinde bir ilk olduğuna dikkat çekildi.

CHP'Lİ VEKİLLERDEN TOPLU YÜRÜYÜŞ / Foto Galeri


Yorumları Göster
Yorumları Gizle