Gündem Haberleri

  CHP'li Tınaztepe: Bu davanın CHP ile ilgisi yoktur

  A.A
  04.05.2010 - 11:35 | Son Güncelleme:

  Erzurum'da görülen “Erzincan'daki silahlı terör örgütü davası”nı izlemek üzere adliyeye gelen CHP Erzincan Milletvekili Erol Tınaztepe, davanın partisiyle bir ilgisi olmadığını söyledi.

  Tınaztepe, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davayı izlemek üzere geldiği adliye girişinde, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
  Bir gazetecinin, “Bu davaya ilişkin siz ve CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin hakkında bir fezleke hazırlandı. Size ulaştı mı?” şeklindeki sorusu üzerine, kendisine böyle bir konunun ulaşmadığını söyledi.

  Tınaztepe, böyle bir durum olması halinde, Meclis'e ulaşmadan önce dokunulmazlığının kaldırılması için girişimlerde bulunacağını belirterek, “Meclis'ten dokunulmazlığımın kaldırılmasını talep edeceğim. Bu davanın CHP ile ilgisi yok. Neticede ben Erzincan milletvekiliyim. Bu dava da Erzincan'ı yakından ilgilendiren bir olay. Her nedense davaya, elini bulaştıran herkesi dahil etmek istiyorlar. Tabi ki burada amaç, bizim üzerimizden CHP'yi bulaştırmak, ama yanılacaklarını görecekler” görüşünü savundu.

  Davayı izlemek üzere adliyeye gelen eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da, adil yargılama koşullarının her geçen gün zedelendiğini öne sürdü. Eminağaoğlu, adil yargılanmanın söz konusu olabilmesi için yetkili, bağımsız, tarafsız, yargılanmanın olması gerektiğini ifade etti.
  Duruşmayı izlemek üzere adliye gelen Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz ise herhangi bir açıklama yapmadı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı