GeriGündem CHP'li Tekin'den 3. köprü sorusu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP'li Tekin'den 3. köprü sorusu

CHP Grup Başkanı Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Başkanlığı'na, İstanbul Boğazı'na yapılacağı açıklanan 3. köprüyle ilgili soru önergesi verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Temmuz ayı toplantısında söz alan Tekin, 3. Boğaz Köprüsü tartışmalarının gündemde olduğunu ve bu tartışmalarla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı'nın tavrını merak ettiklerini söyledi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın 3. köprü ihalesinin Eylül ayında yapılacağını açıkladığını belirten Tekin, “1/100.000'lik planlarda 3. köprü yok. İlçe belediyeleri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 3. köprüyle ilgili en küçük bilgisi yok. Başkan 3. köprünün yanında mı, karşısında mı bilmiyoruz. Planlar yapılmadan 3. köprünün ihalesi Eylül'de nasıl yapılacak merak ediyoruz?” diye konuştu.

AK Parti Grup Başkan Vekili Ergün Turan da 100.000'lik plan üzerinde bakanlığın plan yapma yetkisi bulunduğunu, ancak plan çalışmasının 8. ayda başlamasının da zaman açısından pek olanaklı görülmediğini söyledi.

Tekin'in sözlü soru önergesi, mecliste oy birliğiyle başkanlık makamına havale edildi.

Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li üyeleri Serdar Bayraktar, Hakkı Sağlam ve Bülent Soylan da metrobüs hattında kullanılan Phileas ve CapaCity araçlarıyla ilgili 12 maddelik soru önergesi verdi.

SUYA ZAM TEKLİFİ

Öte yandan, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde suya yüzde 15 zam öngören tarife teklifi de ilgili komisyona havale edildi. Teklif, bu hafta içinde mecliste görüşülecek.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle