Gündem Haberleri

  CHP'li Selvi: "İflasın eşiğine gelindi"

  Erhan GÖĞEM/ KIRIKKALE, (DHA)
  13.10.2008 - 18:12 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, seçimlerde AKP'ye iyi niyetle oy verildiğini ancak, çalışanların iflasın eşiğine geldiğini, esnafın dükkanlarını kapatmak zorunda kaldığını, emeklilerin ikinci iş arama çabasına girdiğini, kredi kartı batağının gün geçtikçe çoğaldığını söyledi.

  Kırıkkale'de partililerle bir araya gelen Selvi, Türkiye'nin dört yanını gezdiklerini, yerel seçimler öncesi neler yapılabileceğini partililerle görüştüklerini belirtti. Selvi, “İşsizlik her geçen gün katlanarak artmıştır. Ne enflasyon düştü, ne milli gelir yükseldi. Halk 4 yıl oyalandı. İnsanların hiçbir sorunu çözüleememiştir. Tarih boyunca insanların vergileri elde edilenler tek tek elden çıkarıldı. Altın yumurtlayan tavuklar satıldı. Türkiye’nin 6 yılını boşa harcadılar. Toplumdaki yaralar derinleşti” dedi.

  Eğitimin Türkiye'de paralı hale geldiğini savunan Selvi, sosyal güvenlik reformu ile emekli aylıklarının düşürüleceğini, devletin borca battığını iddia ederken, “Bir ülkede yolsuzlukların asgariye indirilmesi için siyasetçilerin dokunulmazlıkları sınırlı olması gerekirdi. Kendi partisinde olmayanlarına arkalarını döndüler.

  Kendilerine oy verenleri hor görmeye başladılar” diye konuştu. TBMM'de sayıca çok olmaları nedeniyle her istediklerini yaptıklarını belirten Cevdet Selvi, “Sivil toplum örgütlerini, sendikaları baskı altına aldılar. CHP'ye saldırmaya başladılar. Muhalefet olarak hukuk yollarına gittik, ama bunu da eleştirdiler” dedi. Çiftçiyi üretemeyecek hale getirdiklerini iddia eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, şöyle devam etti:
  “Üretmeden nasıl kalkınabilir? Üreten insanımızı aç, susuz bıraktılar. Başka ülkeleri destekler hale geldik. İşsizlik öyle bir noktaya geldi ki, artık çalışanlar da işlerini kaybetme riskini taşıyacak. Bizler üstümüze düşen görevi yapmaya hazırız. Gelecekteki torunlarımız için bir şeyler yapacağız. Gerçek kalıcı çözüm, CHP’nin asıl görevidir. Partililerde buna inanırsa, birlik olursa, bunun üstesinden geliriz. Fırsat yerel seçimlerdir.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı