Gündem Haberleri

  CHP'li Özyürek'ten açıklama

  Hürriyet Haber
  18.05.2010 - 16:26 | Son Güncelleme:

  CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek, CHP’li İl başkanlarının açıklamasının ardından alınan kararı yorumladı: “İl başkanlarımız ‘Baykal’a selam, Kılıçdaroğlu’yla devam’ dediler.”

  İşte Özyürek’in açıklamaları:

  77 İL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU DEDİ / WEB TV    

   

  İl başkanlarımız teker teker konuştular. Sayın Baykal’a bağlılıklarını ifade ettiler. Bir anlamda 'Sayın Baykal’a selam, Kılıçdaroğlu’yla devam' dediler.

   

  Burada bir aday etrafında geniş bir birliktelik oluştuktan sonra genel başkanımızın aday olmak gibi bir düşüncesi olduğunu sanmıyorum. Öyle bir ihtimal artık yok. Söz artık örgütlerin ve kurultayındır.

   

  Öyle anlaşılıyor ki tek adayla kurultaya gitmek doğal bir beklentidir.

   

  İşte İl Başkanlarının aldığı karara verilen tepkiler:

   

  Kırklareli milletvekili Turgut Dibek

  Sayın Genel Başkanımızın da arzu ettiği bir tablo ortaya çıktı. Kendisi de yeni bir başlangıç için adaylar çıksın demiş ve uzlaşmayı istemişti. Onun gerçekleştiğini görüyoruz.

   

  Hikmet Bila

  Durum artık CHP genel başkanlığını aşmıştır. Kurultayın ardından tüm merkez solla ilgili yeni bir dönem başlayabilir. Bu kurultay bir barışma kurultayı haline gelecek bir dönüm noktası olabilir.

   

  Erol Tuncer – CHP’li eski bakan
  Bugün bir dönem kapanıyor. CHP’de çok şeyin değişeceğini görüyorum. Parti içindeki kurulların isteğine rağmen il başkanları kendi özgür iradeleriyle bir genel başkan adayını destekledi. Bu uzun zamandan beri ilk kez oluyor.

  Bugün önemli bir zincir kırılmıştır. Türkiye’nin demokrasisi açısından olumlu bir adım olarak görüyorum.

  Vezir Sayan – Ağrı İl Başkanı
  Bizim tavrımız nettir. Tavrımız genel başkanın gelmesinden yana. Kemal Bey’den yana sıkıntımız yok. Kemal bey’in dürüst temiz bir insan olduğunu iyi biliyorum. Ama bizim sıkıntımız Kemal Bey’in geliş tarzıyla ilgili.

  İl Başkanı olarak bizden Genel Başkan için imza almaları ama sonra ani dönüşleri bizi rahatsız etti.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı